ارتباط بین سرعت وب سایت و نابودی کسب و کارها چیست؟

علت نابودی کسب و کارهای آنلاین

در سالهای اخیر وب سایت ها نقش مهمی در کسب و کارها ایفا کرده اند. این موضوع که کسب و کارهای سنتی در حال نابود شدن هستند بر کسی پوشیده نیست. استیو جابز مدیر عامل شرکت اپل در یکی از سخنرانی های خود می گوید:

“در سال ۱۸۳۰ یخ سازان توسط کارخانه های یخ سازی محو شدند. در ۱۸۵۰ کارخانه های یخ سازی توسط شرکتهای یخچال سازی محو شدند. کارآفرینی حقیقی زمانی رخ میدهد که به تکنولوژی بعدی کوچ کنید یا خودتان آن را خلق کنید.”

پس میتوانیم اینطور بیان کنیم که هر کسب و کاری باید بتواند با توجه به شرایط و تکنولوژی های موجود روند کاری خود را تغییر داده و از امکاناتی مانند اینترنت و گوشی های همراه استفاده کند در غیر این صورت محکوم به حذف شدن است.

مهمترین راه ایجاد اعتماد در ذهن مشتری

اولین و مهمترین راه ایجاد اعتماد و اطمینان خاطر در ذهن مشتری داشتن ایجاد یک سایت معتبر است. هر صاحب کسب و کاری با توجه به نوع کسب و کار خود نیازمند طراحى وب سايت است که می تواند با کمک شرکتهای طراحی سایت ،

وب سایت فروشگاهی، وب سایت شرکتی و یا وب سایت پزشکی خود را طراحی کند.

یک وب سایت معرف برند شرکتی و یا شخصی شما در فضای مجازی است. پس لازم است که در اینجا به دو فاکتور برای یک وب سایت معتبر اشاره کنیم.

محتوای مناسب کسب و کار

هر کسب و کار  با توجه به نوع سایت باید بتواند محتوای مناسبی را تولید کند. این محتوا ممکن است در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام،  یوتیوب و یا در وب سایت ها استفاده شود.

متذکر می شویم که محتوای تولید شده برای اینستاگرام با محتوای تولید شده برای یوتیوب و یا محتوای وب سایت در بعضی از موارد کاملا متفاوت است که اگر آن را بطور کامل شرح دهیم از موضوع اصلی که تولید محتوای وب سایت است خارج می شویم.

یادآوری می کنیم که در اینجا موضوع صحبت ما محتوای مربوط به وب سایت است. فرض کنید یک شرکت خدماتی دارید‍، زمانیکه کاربر وارد سایت می شود محتوای سایت باید به گونه ای باشد که گویی وارد فضای حقیقی شرکت شما شده است و کارمندان شما به تمام سوالات او در رابطه با خدمات شرکت پاسخ می دهند پس می توانیم اینطور بیان کنیم که محتوای وب سایت بخشی مهمی از یک وب سایت است که می تواند کاربران را به مشتری تبدیل کند. اما اگر شما بهترین محتوای خود را نیز تولید کنید ولی دومین فاکتور که سرعت سایت است را رعایت نکنید عملأ این محتوا نقش مهمی را در بالا بردن سود شما ایفا نخواهد کرد. پس به جرأت می توان گفت: مهمترین فاکتور در طراحی یک وب سایت، سرعت آن است.

 سرعت وب‌سایت

اولین چیزی کاربران در مورد برند شما با آن رو برو می شوند،  سرعت وب‌سایت شماست. اگر کاربران با سایت کند و غیر واکنش گرا مواجه شوند،  فوراً آن را ترک می کنند و یا زمان زیادی را در آن باقی نمی مانند. پس می توان گفت سرعت سایت تأثیر زیادی در نرخ تبدیل کاربر به مشتری را دارد.

گوگل در سال ۲۰۰۹ اعلام کرد که تأخیر در بارگذاری زیر یک ثانیه، روی میزان جستجوها و درآمد حاصل از هر کاربر تأثیر داشته است. با وجود اینکه سرعت اینترنت نسبت به سال ۲۰۰۹ بشدت افزایش یافته است ولی سایت ها نسبت به سال ۲۰۰۹ خیلی پر سرعت نشده اند و دلیل این موضوع، بی توجهی صاحبان کسب وکارهای اینترنتی به سرعت سایت است. سایت هایی که سرعت خود را بالا برده اند افزایش قابل توجهی در نرخ تبدیل خود گزارش کرده اند.

برای کسب و کارهای آنلاین، افزایش چند درصدی بازدید می تواند مرز میزان سود و زیان را تعیین کند و قطعأ افزایش سرعت سایت باعث کسب مزیت رقابتی و بالا رفتن سود خواهد شد.

زمان بارگذاری مناسب برای سایت چقدر است؟

جف کنیان دراین باره تحقیقی انجام داده است که نتایج آن در را در سایت moz قرار داده است. نتایج این تحقیق به صورت زیر است:

  • اگر سایتی در 2.9 ثانیه بارگذاری می‌شود، از حدود 50 درصد دیگر سایت‌های موجود در وب سریع تر است.
  • اگر سایتی در 1.7 ثانیه بارگذاری می‌شود، از حدود 75 درصد دیگر سایت‌های موجود در وب سریع تر است.
  • اگر سایتی در 0.8 ثانیه بارگذاری می‌شود، از حدود 94 درصد دیگر سایت‌های موجود در وب سریع تر است.

و در تحقیق دیگری که بر روی ۵ میلیون سایت صورت گرفته و نتیجه آن در سایت Backlinko  قرار گرفته است اعلام می کند که:

سرعت بارگذاری متوسط برای صفحات دسکتاپ 10.3 ثانیه و برای موبایل 27.3 است. به طور متوسط، برای صفحات موبایل 87.84 درصد زمان طولانی‌تری نسبت به دسکتاپ نیاز است تا بارگذاری شوند.

پس می توان اینطور نتیجه گرفت که اگر کسب و کارهای آنلاین سرعت سایت خود را بهینه کنند و آن را به استاندارد زیر ۳ ثانیه برسانند قطعا می توانند در رقابت پیشی بگیرند. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که

چه اقداماتی می توان برای بهینه سازی سرعت سایت انجام داد؟

در این زمینه اقدامات وسیعی می  توان انجام داد در اینجا ما به مهترین آنها اشاره می کنیم.

  • داشتن‌هاست (Host) مناسب:

اولین موردی که قبل از انجام هر اقدامی باید به آن توجه کنید  این است که مطمئن شوید از پکیج هاست مناسبی استفاده می کنید. با توجه به نیاز و بودجه خود می توانید از پکیج های اشتراکی به بگیرید و در آینده از هاست های ابری و یا سرورهای اختصاصی استفاده کنید. لازم است که بدانید شرکت طراحی سایت سورینت برای تمامی مشتریان خود از سرور اختصاصی استفاده می کنند.

  • فضای ذخیره (Caching): 

‌یکی از تکنیک‌های اصلی برای ارتقای عملکرد سایت استفاده از فضای ذخیره سازی کش است. در این حالت نسخه ای از فایل های سایت شما در محلی به نام کش cache ذخیره می شوند. اگر این محل ذخیره‌سازی که به آن کش می گوییم را با یک شبکه توزیع محتوا (  Content Delivery Network) که به اختصار به آن cdn می گوییم ترکیب کنید، سرعت‌تان به میزان قابل توجهی افزایش ‌یافته و مصرف اینترنت‌تان کاهش خواهد یافت، علاوه بر این، امنیت سایت‌تان نیز بهبود نشان خواهد داد.

  • بهینه سازی تصاویر

از آنجایی که در اغلب سایت ها بخش زیادی از محتوا را تصاویر تشکیل می‌دهند. پس باید تصاویری که در وب سایت استفاده می کنیم بهینه باشند. بهینه سازی تصاویر شامل تصاویر بهینه‌سازی تصاویر شامل استفاده از تصاویر با کیفیت با فرمت و اندازه صحیح، و در عین حال با پایین‌ترین حجم است. از مهم‌ترین روش‌های بهینه‌سازی تصاویر می‌توان به فشرده‌سازی، lazy loading، و استفاده از فرمت‌های next-gen برای تصاویر اشاره کرد.

نتیجه گیری

در دنیایی که بیش از ۹۰ درصد افراد از گوشی های هوشمند استفاده می کنند و به جستجوی نیازهای خود در دنیای اینترنت می پردازند اگر ما نتوانیم به سرعت به نیاز کاربر خود پاسخ دهیم مشتریان زیادی را از دست می دهیم.

در سال های اخیر با رشد کسب و کارها در دنیای اینترنت و بخصوص با به وجود آمدن شرایط کرونا بر کسی پوشیده نیست که نیاز افراد به خرید های اینترنتی و خدمات اینترنتی بیشتر از قبل شده است. این خب برای صاحبان کسب و کارها بسیار ارزشمند است چرا که می توانند خدمات و محصولات خود را به افراد بیشتری معرفی کنند و در نتیجه ی این معرفی مشتریان بیشتری را برای کسب و کار خود داشته باشند. اما خبر بد اینجاست که رقابت بین کسب و کارها در دنیای مجازی بیشتر شده است و اگر صاحبان کسب و کار نتوانند از امکانات به طور صحیح استفاده کنند و استانداردهای لازم برای کسب و کار خود در دنیای مجازی را فراهم نکنند با شکست بزرگی مواجه می شوند. شرکت سورینت سالهاست که در این زمینه تجربه کسب کرده است و می تواند در زمینه طراحی وب سایت های بهینه و پر سرعت به شما عزیزان خدمات ارائه دهد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!