ارتقا سایت در گوگل به چه عواملی وابسته می باشد

ارتقا سایت در گوگل

ارتقا سایت در گوگل یکی از مهم ترین کارهایی می باشد که از ابتدایی ترین مراحل طراحی سایت تا بعد از اتمام فرآیند طراحی باید به آن توجه داشت. میزان اهمیت این موضوع به اندازه ای می باشد که می توان گفت، طراحی سایت بدون توجه به نکات مهم در ارتقا سایت در گوگل یک کار بیهوده خواهد بود و هیچ سودی برای صاحبان سایت نخواهد داشت. در ادامه به نکات مهم در ارتقا رتبه سایت خواهیم پرداخت.

دلایل اهمیت ارتقا سایت در نتایج گوگل

سئو یا بهینه سازی سایت از مسائل بسیار مهم در دنیای پر از رقابت امروز می باشد که ارتباط مستقیم با دست یافتن به رتبه های برتر در نتایج گوگل دارد. برای پی بردن به اهمیت این موضوع ابتدا باید هدف از طراحی سایت را در ذهن مرور کنید؟ سایت ها در واقع همان ویترین فروشگاه و مغازه های دنیای واقعی می باشند که به دنیای مجازی نقل مکان کرده اند. تمام برندها و صاحبان سایت ها در تلاش هستند تا مشتریان بیشتری را به سمت ویترین فروشگاه یا همان سایت خود هدایت کنند.
بهترین راه برای جذب مخاطب و کاربر بیشتر، تلاش برای معرفی سایت و در نهایت دست یافتن به رتبه های برتر در لیست نتایج موتورهای جستجو می باشد. اکثر کاربران اینترنت که در حال جستجوی موضوع یا محصول خاصی در گوگل هستند، بر روی نتایج ابتدایی در صفحه اول کلیک میکنند. به همین خاطر است که تمام سایت ها در حال رقابت برای قرار گرفتن در این جایگاه می باشند.

راه های ارتقا سایت در گوگل

ارتقا سایت در نتایج گوگل وابسته به یک یا چند گام ساده نمی باشد، بلکه فرآیندی زمان بر بوده و نیاز به تلاش زیادی خواهد داشت. در مرحله اول باید این نکته را بخاطر داشته باشید که معرفی سایت به گوگل بعد از طراحی سایت حدود شش ماه طول خواهد کشید. در این مدت باید تلاش کنید تا گام های موثری در جهت معرفی صحیح سایت به گوگل برداشته شود.
از جمله کارهای مهمی که می توانند برای ارتقا سایت در گوگل تضمینی باشند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

رعایت استانداردها

اولین و مهم ترین کاری که برای ارتقا سایت باید مد نظر داشت، کد نویسی صحیح و مطابق با استانداردها می باشد. ساختار صفحات باید به گونه ای باشند که خزنده های موتورهای جستجو به راحتی بتوانند در بین آنها حرکت و آنها را شناسایی و ثبت کنند.
پیشنهاد می کنیم طراحی سایت حرفه ای را در ابتدای کار جدی بگیرید، چون عدم توجه به آن می تواند در نهایت منجر به شکست در تلاش برای ارتقا سایت در گوگل گردد. سئو تکنیکال به استاندارد بودن صفحات سایت و شیوه کدنویسی می پردازد و اصول و قوانین خاصی دارد که باید به افراد حرفه ای سپرد.

بهبود سرعت سایت

ارتقا سایت در گوگل ارتباط مستیم با میزان رضایت کاربران در استفاده از آن دارد. نتایج تحقیق بر روی عوامل موثر در میزان رضایت کاربران از سایت ها نشان می دهند که افراد با ورود به سایت هایی که باز شدن آنها بیش از 6 ثانیه طول بکشد، سایت را بلافاصله ترک میکنند.
بهبود سرعت سایت و تست آن با ابزارهای مختلف در تمام مراحل طراحی و بعد از آن یکی از مهم ترین مواردی می باشند که در بهینه سازی سایت نقش دارند. برای این منظور می توانید از ابزارهای گوگل استفاده کنید چون علاوه بر سنجش میزان سرعت صفحات سایت، پیشنهاداتی را برای بهبود آنها نیز ارائه می دهد.

تعریف نقشه برای سایت

برای اینکه بتوانید در ارتقا رتبه سایت موفق باشید، باید صفحات سایت را به بدرستی به موتورهای جستجو معرفی کنید. خزنده های موتورهای جستجو باید بتوانند بدرستی تمام صفحات را شناسایی و در بین آنها حرکت کنند. تعریف نقشه یا سایت مپ گام موثری و ضروری در این زمینه می باشد.

دقت در طراحی تجربه کاربری

طراحی تجربه کاربری یا ux به میزان رضایت کاربران از سایت ها مرتبط می باشد. نکات مهمی در طراحی تجربه کاربری ایده آل نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو، استفاده از رنگ و فونت های مناسب، توجه به ناوبری و توجه به فضای خالی بین عناصر مختلف سایت اشاره نمود.

تولید محتوای مناسب

بعد از رعایت اصول و استانداردهای کدنویسی، محتوای مرتبط با هدف برند در ارتقا سایت در گوگل بسیار تاثیرگذار می باشد. شناسایی کلمات کلیدی با ابزارهای متنوع در این زمینه، تولید محتوای کاملا منحصر به فرد و جلوگیری از هرگونه کپی برداری مطالب از سایر سایت ها در این زمینه اهمیت زیادی دارند.

لینک داخلی ایجاد کنید

تولید محتوا به تنهایی نمی تواند بر ارتقا سایت تاثیرگذار باشد و باید در کنار آن به مواردی مانند ایجاد لینک های داخلی توجه ویژه داشت. استفاده از کلمات کلیدی در متن لینک و تعریف صحیح پیوندها برای چرخش راحت خزنده های موتورهای جستجو در بین صفحات مختلف سایت در لینک سازی داخلی مهم می باشد.

دریافت بک لینک برای ارتقا رتبه سایت

برای اینکه بتوانید در معرفی سایت به گوگل موفق باشید، یکی از بهترین راه ها دریافت لینک خارجی از سایر سایت ها می باشد. البته باید به این مساله توجه کنید که سایت هایی را برای دریافت بک لینک انتخاب نمایید که مرتبط با حوزه کاری شما باشند و همچنین معتبر باشند.
یکی از راه های دریافت بک لینک انتشار مطالب جذاب و مفید در سایت هایی با رتبه بالا می باشد. این پست و مطالب را اصطلاحا پست های مهمان می گویند؛ مانند رپورتاژ آگهی

توجه به سئو تصاویر

تصاویر از جمله عناصری هستند که استفاده صحیح از آنها می تواند در افزایش جذب کاربر موثر باشند. علاوه بر استفاده از تصاویر جذاب در بخش های مختلف سایت و در بین مطالب، باید به فشرده سازی و کاهش حجم آنها و همچنین تعریف نام و توضیحات مناسب آنها دقت داشته باشید.
استفاده از تصاویر با حجم زیاد منجر به کاهش سرعت سایت گردد و در نهایت یک گام منفی در ارتقا سایت در گوگل خواهد بود. برای این منظور می توانید از ابزارهای مختلف برای فشرده سازی تصاویر استفاده کنید.

عوامل موثر در هزینه ارتقا سایت در گوگل

با کمی جستجو در سایت های مختلف کامل متوجه خواهید شد که برخی از سایت ها شعارهایی مانند ارتقا سایت در گوگل تضمینی و ارزان یا ارتقا سایت ارزان و در کمترین زمان را ارائه می دهند. اما حقیقت این است که سئو و بهینه سازی سایت فرآیندی بسیار زمان بر می باشد و نیاز به تیم متخصص در این زمینه دارد.
هزینه ارتقا رتبه سایت با توجه به نتیجه مطلوب و خروجی موثر آن تعیین میشود و نمی توان گفت هزینه کمی در بر دارد. ارزان بودن سئو جای تامل دارد و در مقابل گران بودن بیش از حد آن نیز به همین صورت است. به عبارت دیگر، تعیین نرخ و هزینه ارتقا رتبه سایت در گوگل با توجه به نتیجه آن و جایگاه نهایی سایت در صفحه اول گوگل باید تعیین گردد.

برون سپاری ارتقا سایت

با توجه به اینکه ارتقا و بهبود رتبه سایت کاری کاملا تخصصی می باشد، در نتیجه لازم نیاز به افراد حرفه ای در این زمینه دارد. به همین منظور برون سپاری سئو یک امر طبیعی خواهد بود. در برون سپاری سئو ابتدا باید به میزان تخصص سایت و شرکت های مورد نظر در این زمینه توجه داشته باشید. سابقه کاری و نمونه کارهای موفق آنها را در گوگل بررسی کنید و در نهایت تصمیم گیری نمایید.
تیم طراحی و بهینه سازی سایت سورینت با داشتن افراد حرفه ای و متخصص در تمام مراحل ارتقا سایت؛ از کد نویسی گرفته تا سئو داخلی یکی از گزینه های مناسب برای برون سپاری سئو می باشد. برای مشاوره و همکاری در زمینه ارتقا سایت در گوگل می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده نمایید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!