طراحی سایت فروشگاه اینترنتی و تاثیر آن بر توسعه کسب و کار

طراحی سایت فروشگاهی و کسب درامد

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی اولین گام برای آن دسته از افرادیست که سعی دارند بازار بی نهایت و بدون محدودیت را بدست آورند. به عبارت دیگر، برای توسعه کسب و کار و فروش به صورت اینترنتی، در مرحله اول نیاز دارید تا طراحی وب سایت فروشگاهی را در اولویت اول قرار دهید.

فروشگاه اینترنتی و درآمد آنلاین

چرا طراحی سایت فروشگاهی؟

طراحی یا ساخت سایت فروشگاهی برای افراد و کسب و کارهایی که هنوز به شیوه های سنتی فعالیت دارند و جامعه آماری مشتریان آنها در حد یک یا چند شهر می باشد، شاید کار بیهوده ای باشد. در مقابل افرادی که قصد دارند با هزینه و سرمایه گذاری کمتر به موفقیت های بیشتر دست پیدا کنند، پی به اهمیت طراحی فروشگاه مجازی برده اند.
برای آشنایی و درک اهمیت این موضوع بهتر است شرایط فعالیت در دو دنیای واقعی و مجازی را با هم مقایسه نمایید. برای شروع یک کسب و کار در دنیای واقعی در مرحله اول باید بتوانید محلی را برای فعالیت و انبار اجناس و فروش در نظر بگیرید. این مکان می تواند اجاره ای باشد و یا با صرف هزینه بسیار زیاد آن را خریداری نمایید.
بعد از تعیین دفتر یا مغازه و فروشگاه لازم است هزینه های جانبی مانند دکوراسیون، قفسه بندی، استخدام پرسنل، تبلیغات و غیره را نیز اضافه کنید. در نهایت مشتریانی از همان شهر محل فعالیتت جذب خواهید کرد.
شروع فعالیت با طراحی سایت فروشگاه اینترنتی کاملا با روش قبل متفاوت است. فروشگاه های اینترنتی نیاز به پرداخت هزینه زیاد برای اجاره مغازه و ملک تجاری ندارد و تعداد کارکنان و پرسنل مورد نیاز در آن بسیار کمتر از روش های سنتی می باشد. در مقابل با پرداخت هزینه بسیار کمتر از روش قبل می توانید با تبلیغات ارزان تر به مشتریانی از اقصی نقاط کشور و حتی دنیا دست پیدا کنید.
در نتیجه می توان در حالت کلی اینطور بیان کرد که با طراحی فروشگاه آنلاین با هزینه کمتر و ریسک بسیار ناچیز در مقابل به تعداد مشتریان بیشتر و افزایش فروش دست پیدا کرد. البته تمام این ها در زمانی بدست خواهند آمد که در همان ابتدای راه، طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای را مد نظر داشته باشید. چون در غیر این صورت نمی توان انتظار بازخورد مثبتی را داشت.

طراحی سایت فروشگاهی بی نظیر

ویژگی های مهم در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاهی الکترونیکی از حساسیت های بیشتری نسبت به سایر انواع سایت برخوردار است. چون در این روش بازاریابی اینترنتی با مشتریانی سر و کار دارید که هر یک روحیات و سلایق مختلفی دارند. علاوه براین، شما با آنها به صورت مستقیم تعامل ندارید و در نتیجه نمی تواند با صحبت کردن و شرح دادن مشتری را به خرید متقاعد نمایید.
به عبارت دیگر، تمام مراحل ساخت سایت فروشگاهی باید به گونه ای انجام شود که ترفندها و هنر یک بازاریاب در تمام بخش های آن جای گرفته باشد. از جمله ویژگی های مهم در طراحی وب سایت فروشگاهی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

دقت در طراحی ظاهر سایت

اولین چیزی که باعث میشود تا به سمت ویترین و داخل یک فروشگاه یا مغازه جذب شوید، ظاهر و زیبایی و نظم ظاهری آن می باشد. از آنجا که سایت های فروشگاهی به شدت در حال رشد می باشند، در نتیجه باید ظاهر آن را کاملا حرفه ای طراحی کنید.
شناسایی مشتریان و مخاطبان اصلی سایت و نوع فرهنگ و سلیقه و همچنین گروه سنی آنها همگی می توانند در انتخاب قالب و ظاهر سایت موثر باشد. به همین خاطر است که مساله طراحی تجربه کاربری UX و همچنین طراحی رابط کاربری UI در چند سال اخیر به مهم ترین کارها در طراحی سایت حرفه ای تبدیل شده اند.
نوع رنگ، فونت، ساختار کلی صفحات سایت، نوع آیکن ها و المان های بصری روی سایت همگی باید بر اساس اصول روانشناسی انتخاب و به کار برده شوند. در نهایت دقت به این موارد باعث میشود تا با طراحی سایت فروشگاه اینترنتی کاربران به مشتریان بالقوه تبدیل شوند.

ساخت سایت فروشگاهی بدون پیچیدگی

سایت های فروشگاهی برخلاف سایر سایت ها از تعداد صفحات زیادی برخوردار هستند. در نتیجه پیچیدگی زیادی در آنها به چشم میخورد و ممکن است منجر به گیج شدن کاربر گردد. افراد حرفه ای در طراحی سایت هنر و تجربه خود را با طراحی سایت های ساده و بدون هرگونه پیچیدگی به نمایش می گذارند.
هیچ وقت نباید فراموش کرد که تمام افراد جامعه با روال خرید اینترنتی آشنا نمی باشند و در نتیجه باید فرآیند خرید را تا حد امکان ساده طراحی کرد.

طراحی سایت فروشگاه آنلاین بدون پیچیدگی

نمایش صحیح محصولات

با طراحی سایت فروشگاهی در واقع شما قصد دارید محصولاتتان را در ویترینی جدید به نمایش بگذارید. در نتیجه باید بتوانید علاوه بر استفاده از تصاویر با کیفیت و حرفه ای، نظم و انسجام صفحه را حفظ کنید. قرار دادن توضیحات برای هر محصول، قیمت، ویژگی های ظاهری و مهمی که کاربران به آن نیاز دارند و همچنین وجود یا عدم وجود گارانتی برای آن باید برای هر محصول مشخص باشد.

دقت در المان های صفحه اول سایت

مهم ترین صفحه در طراحی سایت فروشگاه، صفحه اول آن می باشد. در این صفحه باید بتوانید جشنواره ها و تخفیف های ویژه را به درستی اطلاع رسانی کنید. صرف زمان برای بالا بردن میزان جذابیت و خلاقانه بودن این صفحه می تواند به شدت در افزایش فروش شما موثر باشد.

نمایش امنیت و قابلیت اعتماد سایت

خرید اینترنتی برای همه با نوعی عدم اطمینان همراه است و این شما هستید که باید اعتماد را در آنها بوجود آورید. قرار دادن بخش هایی به عنوان اطلاعات تماس و آدرس و همچنین نماد اعتماد الکترونیکی از جمله راه های مناسب در این زمینه به شمار می روند.

سرعت بهینه سایت

در خرید سایت فروشگاهی دقت داشته باشید که نمونه هایی را خریداری کنید که سرعت مطلوبی داشته باشند. افزایش تعداد محصوات و بارگذاری عکس های با کیفیت به مرور منجر به کندی سایت می گردد. در نتیجه باید به این مساله دقت زیادی داشته باشید و علت اصلی هرگونه افت سرعت سایت را بررسی نمایید.

هزینه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی چطور تعیین میشود؟

واقعیت در دنیای طراحی سایت عدم وجود تعرفه و نخ مشخص برای محصولات مختلف می باشد. به عبارت دیگر، یک سایت را برخی از تیم ها ممکن است با قیمت بسیار پایین طراحی کنند و در مقابل هزینه بسیار زیادی را برای این کار دریافت خواهند کرد.
فاکتورهای مهم در تعیین هزینه طراحی سایت فروشگاهی شامل طراحی سایت اختصاصی، دقت در سئو و بهینه سازی سایت، تعداد صفحات و سرویس های موجود در سایت، مدت زمان تحویل سایت، پشتیبانی و میزان حرفه ای بودن آن می باشد.
در حالت کلی می توان گفت اگر قصد دارید در ابتدای کار هزینه زیادی را بابت ساخت سایت فروشگاهی پرداخت نکنید، بهترین کار خرید سایت های آماده می باشد. این سایت ها کاملا حرفه ای بوده و از نظر امنیت و قابلیت اعتماد و همچنین سرویس های موجود در آن در سطح مطلوبی قرار دارند.
البته پیشنهاد می کنیم سایت های فروشگاهی آماده را از شرکت ها و تیم هایی خریداری نمایید که تخصص و تجربه آنها اثبات شده باشد. این سایت ها فقط از نظر ظاهر به صورت اختصاصی برای هر برند طراحی نمیشوند، اما از نظر کیفیت و استاندارد بودن کاملا حرفه ای هستند.

هزینه های طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

موفق ترین نمونه ها در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی پایان کار نیست، بلکه راهی طولانی برای رسیدن به موفقیت پیش رو خواهید داشت. در این راه اگر درست و با برنامه ریزی و کاملا هدفمند قدم بگذارید، قطعا موفق خواهید شد. افزایش فروش چشمگیر بعد از تلاش بی وقفه و همیشگی قطعا ارزش ماه ها و شاید سالها زحمت را داشته باشد.
نمونه های بسیار موفقی از فروشگاه های اینترنتی داخلی و خارجی وجود دارند که می توانند هدف شما در کار باشند. به عنوان مثال فروشگاه اینترنتی آمازون، ebay، علی بابا و دیجی کالا و بسیاری از سایت های دیگر می توانند نمونه های موفقی در این زمینه به شمار آیند.

سفارش طراحی سایت فروشگاهی

اگر قصد دارید طراحی سایت فروشگاه حرفه ای داشته باشید اما تخصص کافی برای تعیین گزینه های خوب از سایر موارد را ندارید، انتخاب تیم های حرفه ای در این زمینه بهترین راه خواهد بود. به عبارت دیگر، تیم های طراحی سایت که تخصص و تجربه آنها را بتوان در نمونه کارهایشان مشاهده کرد، قطعا شما را در دست یافتن به سایت های خوب و ایده آل کمک خواهند کرد.
تیم طراحی سایت سورینت، با سالها تجربه و داشتن رزرومه و کارنامه کاری مطلوب می تواند گزینه ای مناسب برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی باشد. نمونه کارهای این تیم را می توانید روی سایت مشاهده و برای مشاوره و سفارش طراحی سایت در مشهد، از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده نمایید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!