خدمات طراحی لوگو در مشهد یک گام مهم در برندینگ

لوگوهای معروف

لوگو چیست؟

لوگو نمادیست که از متن و تصویر تشکیل‌شده است و مشاغل را مشخص می‌کند. یک لوگوی خوب نشان می دهد که یک شرکت چه کاری انجام کی دهند و برند چه ارزشی دارد.

طراحی لوگو در واقع ایجاد علامت تجاری کاملا بصری برای یک شرکت است. بسته به نوع ، یک لوگو معمولا از یک نماد یا مارک تجاری و یک لوگوتایپ تشکیل‌شده است.

با تکیه بر تجربه و دانش تمام تلاش خود را در راستای رونق کسب کار شما به کار می بندیم تا گامی کوچک در رشد اقتصادی کسب و کار ها داشته باشیم

با توجه به تجربه و سابقه کاری که تا کنون کسب کرده ایم

برای دریافت مشاوره فرم مقابل را تکمیل کنید.

با تکمیل فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

  طراحی لوگو حرفه‌ای چه کمکی به برند شما می کند؟

  یک لوگوی حرفه‌ای باعث می‌شود از رقبا متمایز شوید

  شاید اساسی ترین عملکرد یک لوگو ، علامت‌گذاری منحصربه‌فرد کسب‌وکار شما باشد که شما را از سایر مشاغل متمایز کند. این امر به‌ویژه در صورتی که تجارت شما دارای رقابت باشد بسیا مهم است. قبل از دریافت لوگو برای شغل خود باید درباره‌ی رقبای خود تحقیق کنید تا بتوانید موقعیت خود را مشخص کنید.

  یک لوگوی حرفه‌ای اطلاعات کلیدی در مورد کسب‌وکار شما را مشخص می‌کند

  یک لوگوی حرفه‌ای اطلاعات مهمی درمورد شرکت شما در اختیار مشتری قرار می‌دهد. این می تواند صنعتی که در آن وجود دارید ، خدماتی که ارائه می‌دهید ، جامعه‌ی هدف و ارزش‌های تجاری شما باشد.

  به عنوان مثال یک شرکت ممکن است از تصویر مدار الکترونیکی در لوگوی خود استفاده کند تا نشان دهد که در صنعت نرم افزار فعالیت می‌کند. آن‌ها ممکن است از یک رنگ خاص برای برقراری ارتباط استفاده کنند ، یا ممکن است از تم فونت خاص برای لوکس بودن استفاده کنند.

  یک لوگوی حرفه‌ای باعث می‌شود برند شما در ذهن بماند

  لوگوها جلوه‌های بصری از خود به‌جا می‌گذارند که به مشتریان شما وجودتان را یادآوری می‌کند. به عبارت دیگر ، لوگو ها می‌توانند ارتباط بصری قوی با یک تجارت ایجاد کند. این به مشتریان کمک می‌کند تا برند شمارا در ذهن داشته باشند. به برند هایی مثل نایکی و مک‌دونالد فکر کنید ، لوگوی آنها بسیار همه‌گیر است و بلافاصله بانام یا بدون نام شناخته می‌شوند. جای تعجب نیست که لوگو ها بخشی اصلی از هویت برند باشند.

  یک لوگوی حرفه‌ای می‌تواند به رشد یک نام تجاری کمک کند

  شرکت شما در شروع  کار فقط یک شانس دارد. جذب  مشتری به برند شما بستگی به زیبایی برند شما دارد. این مهم است که در نظر مشتری سطح پایین و غیرقابل اعتماد به نظر نیایید. طراح لوگو فروش را افزایش می‌دهند. لوگو های حرفه‌ای اعتمادبه‌نفس در کسب‌وکار را القا می‌کند.

  یک لوگوی حرفه‌ای می‌تواند مشتریانی با درامد بالا تر را به خود جذب کند

  مشتریان ثروتمند به نسبت به تفاوت بین یک لوگوی آماتور و یک لوگوی حرفه‌ای حساس‌ترند در نتیجه آن‌ها به مشاغلی که دارای لوگوهای ساده و ظریف هستند بیشتر تمایل پیدا می کنند. لوگوی کسب‌وکار تنها چیزی نیست که مشتری های سطح بالا را جذب یا دفع می‌کند ولی به آن کمک می‌کند.

  یک لوگوی حرفه‌ای می‌تواند پایه و اساس یک برند باشد

  سرمایه‌گذاری در طراحی لوگو همان سرمایه‌گذاری در نام تجاری شماست. شرکتی با لوگوی حرفه‌ای توانایی تبدیل‌شدن به یک برند ارزشمند را دارد. یک لوگوی ساده و به‌یادماندنی می‌تواند به کسب‌وکار کمک کند تا شهرت پیدا کند زیرا ساده و منحصربه‌فرد است ، بنابراین به راحتی به‌یادماندنی می‌شود. یک لوگو با طراحی ضعیف نمی‌تواند باعث ایجاد شهرت شود.

  لوگوی شرکت لوتوس الکترونیک و میثاق سعادت که توسط طراحان سورینت طراحی شده است را در ادامه می بینیم.

  طراحی لوگوی لوتوس الکترونیک

  لوگوی میثاق سعادت

  لوگو از چه اجزایی تشکیل‌شده است؟

  در این مورد پاسخ قطعی وجود ندارد اما می‌توانیم برخی عناصر مشترک طراحی لوگو را تجزیه کنیم.

  تگ لاین

  در زیر لوگو قرار دارد ، یک تگ لاین به طور معمول شامل یک جمله یا عبارت واضح است که برای جذب کردن مخاطب با روشن کردن اینکه کسب‌وکار شما چه کاری انجام می‌دهد طراحی‌شده است.

  تایپوگرافی

  یک لوگو معمولا شامل نوعی عنصر تایپوگرافی است. این می تواند یک حرف به سبک مونوگرام ، تا مخفف یا عنوان کامل کسب‌وکار باشد.

  تصویرسازی

  گاهی تایپوگرافی با نمادها همراه است. اینها می‌توانند نمایشی یا متشکل از عناصر هندسی انتزاعی باشند. در موارد خاص ، لوگو ها شامل عناصر تزئینی مانند کار با خط یا علائم نگارشی ، مانند ستاره های کوچک یا خطوط نقطه‌ای هستند که لزوما یک تصویر خاص و مستقل ایجاد نمی‌کنند.

  رنگ

  لوگو ها می‌توانند سیاه و سفید ، تک رنگ یا جند رنگ باشند. لوگو های چند رنگ غالبا دارای پالتهایی هستند که با مشابه هستند ، به معنی رنگ هایی با توناژ مشابه ، یا مکمل ، به معنی رنگ های مخالف.

  معرفی مدل‌های مختلف لوگو

  لوگو دارای سبک‌های مختلفی است، از جمله کلاسیک، مینیمال، دست ساز، مدرن و.. اما رایج ترین و پر کاربردترین مدل‌ها به شرح زیر است:

  • نشانه تصویری ( آرم ):
   معمولا در این مدل لوگو، یک تصویر مرتبط با کلمه مرتبط با کسب و کار تلفیق و ساخته می شوند.
  • مونوگرام:
   هنگامی که نام یک شرکت طولانی است یا تلفظ آن دشوار است، برخی از حروف نام شرکت برای ساخت لوگو انتخاب می شود.
  • نشانه نوشتاری (تایپ):
   این نوع مدل یکی از طرح‌های تایپوگرافی است و امروزه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است؛ در این نوع مدل لوگو از پیام کسب و کار و اصول خط نگاری استفاده می شود.

  نمونه های لوگوی طراحی شده توسط سورینت که رنگ ها در آن رعایت شده است.

  طراحی لوگوی میثاق سعادت
  طراحی لوگوی لوتوس

  چه چیزی باعث برجسته شدن لوگوی شما می شود

  خواندن آن باید آسان باشد

  این به ویژه برای لوگوهای وردمارک صدق می‌کند. اما برای هر سبک طراحی اعمال می‌شود. اگر مخاطب شما مجبور به رمزگشایی شود که لوگوی شما به چه معنی است آنها خیلی سریع از بین می‌روند. اطمینان حاصل کنید که فقط با یک نگاه لوگوی شما قابل درک است.

  باید مشخص باشد

  الهام گرفتن از روند صنعت همیشه یک نقطه شروع خوب است ، اما به یاد داشته باشید که هدف یک آرم تمایز برند شما از رقباست.

  تمایز برابر است با به‌یادماندنی و این همان چیزی است که به مشتریان یادآوری می‌کند که چرا نام تجاری شما یکی از صنایعی است که باید به آن وفادار باشد.

  باید مقیاس‌پذیر باشد

  لوگوی شما به طور برجسته در چندین کانال رسانه ای قرار می‌گیرد ، و در اندازه‌های متنوع به همین دلیل بهترین لوگو ها لوگوهای چند کاربره هستند. لوگوهایی که می‌توانند به راحتی مقیاس‌پذیر شوند و با نیاز تجاری شما که ممکن است روبه‌رو شوید متناسب هستند.

   

  قیمت لوگو و عوامل تاثیر گذار در آن

  سطح تخصص در طراحی آرم و لوگو

  فقط به این دلیل که طراح لوگو 20 سال کارکرده است ، آن را به یک طراح لوگو حرفه‌ای تبدیل نمی‌کند. یک طراح گرافیست ممکن است در طراحی بسته‌بندی یا طراحی بروشور تخصص داشته باشد با این حال طراحی لوگو یک شکل هنری خاص است. طراح لوگو باید مشتاقانه به طراحی توجه داشته باشد و همچنین یک متفکر تایپوگرافی مفهومی باشد تا بتواند یک مارک تجاری منحصربه‌فرد و جذاب ایجاد کند. طراحان بی تجربه می‌توانند طراحی لوگو ارزان انجام دهند اما به‌سختی تلاش می کنند و نمی‌توانند یک لوگو ی جذاب ایجاد کنند. برسی دقیق نمونه کار های شرکت ها و طراحان لوگو بسیار مهم است تا ببینید آیا مطابق با استاندارد مورد انتظار شما هستند. برسی منابع شرکت طراحی لوگو نیز بسیار توصیه می‌شود. یک مکالمه‌ی کوتاه پنج‌تا ده دقیقه‌ای می‌تواند به ترسیم بهتری از انتظارات کمک کند.

  تعداد طرح‌ها و بازنگری‌ها

  طراحان زیادی وجود دارند که فقط یک لوگو را به عنوان نتیجه نهایی به یک برند تجاری ارسال می کنند و وقتی مشتری درخواست اصلاح می‌کند ناراحت می‌شوند. یک طراح لوگوی حرفه‌ای اول دو یا سه مورد لوگو به مشتری نشان می دهد و می‌تواند به درخواست مشتری گزینه‌های بیشتری ارائه دهد. هدف طراحی یک لوگوی منحصربه‌فرد است تا به برند کمک کند تا از رقبا متمایز شود. با این حال هرچه تعداد بیشتری از طرح‌های لوگو ارائه شوند ، زمان بیشتری برای ایجاد آن‌ها صرف می‌شود بنابراین قیمت طراحی لوگو افزایش می‌یابد.

  تعداد بازنگری‌های موجود در قرارداد پروژه طراحی لوگو نیز بر هزینه‌ی یک لوگو تاثیر می‌گذارد. به طور حتم یک یا دو بار تجدید نظر وجود دارد و در برآورد اصلی گنجانده می‌شود اما بیشتر از این باعث افزایش هزینه می‌شود.

  وسعت کاربردها

  چالش های پیچیده برند تجاری به تعداد زیادی برنامه برای لوگو نیاز دارند. سطح جزئیات و دانش لازم برای یک پروژه در مقیاس وسیع را نباید به کسانی که طراحی لوگو ارزان انجام می‌دهند اعتماد کرد. هنگامی که موارد بیشتری در معرض خطر است یا چالش ها پیچیده‌تر هستند باید انتظار داشته باشید هزینه‌ی بیشتری بپردازید تا مطمئن شوید لوگوی شما در طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها کار خواهد کرد.

  درک نحوه‌ی استفاده از لوگو بر روی مواد به شما اطمینان می‌دهد که طراحی لوگوی شما در همه کاربردها و اندازه‌ها به راحتی قابل‌خواندن است. اندازه‌های کوچک ، جایگذاری‌هایی مانند لباس های گلدوزی شده یا کاربردهای رنگ محدود می‌توانند چالش هایی ایجاد کند که ممکن است در هزینه‌ی طراحی لوگوی شما تاثیر بگذارد. کاربردهای لوگو باید قبل از شروع کار توسط شرکت طراحی لوگوی شما درک شوند.

  ارزش لوگو

  لوگوی یک مالک انفرادی در مقایسه با فروشگاه پوشاک منطقه‌ای یا ملی دارای ارزش کمتر است. اگر بر روی محصولی از لوگو استفاده شود، به صورت بزرگی تزئین شود یا به طریقی برای سود خودفروخته شود ، انتظار داشته باشید که برای آن هزینه‌ی بیشتری پرداخت کنید. همچنین اگر کسب‌وکار بزرگ‌تر یا شناخته‌شده باشد ، این عوامل می‌توانند هزینه را افزایش دهند زیرا ارزش کلی و دید بالاتری دارد. درهرصورت مهم است که بار اول درست انجام شود.

  کاربردهای مختلف برای یک لوگو

  قانون اول برای برند تجاری : لوگو ها باید در هرجایی قرار بگیرند ، محصول شما ، شرکت و برندی که نشان داده‌شده است.

  وب سایت ها

  نمایش لوگوی خود در بالای سایت ، دیده شدن برند شما را افزایش می‌دهد و بلافاصله به مصرف‌کنندگان می‌گوید که از چه چیزی بازدید می‌کنند.

  کارت بازرگانی

  کارت ویزیت های لوگو دار شما یک روش عالی برای معرفی نام شما و راهی ملموس برای یادآوری شما به مشتریان است.

  موارد بازاریابی

  تبلیغات ، بروشورها ، بسته‌بندی محصولات ، پست های رسانه های اجتماعی ، خبرنامه‌ها ، هر زمان که شما یک ابزار یا مطالب بازاریابی ایجاد می‌کنید ، لوگوی شما باید مورد توجه قرار گیرد.

  ارائه‌ها

  از جنبه تجاری ، ارائه‌های شما باید همیشه حاوی نشانه ای واضح از برندی باشد که شما نمایندگی می‌کنید که با آرم شما نمادین می‌شود.

  ارتباطات شرکت

  درج لوگو در نامه‌ها ، ایمیل‌ها ، یادداشت‌ها و سایر ارتباطات باعث تقویت نام تجاری شما می شود ، نه تنها برای مشتریان ، بلکه همچنین برای کارمندان شما ، در نهایت فرهنگ شرکت شما را با برند نمایندگی آن متصل می‌کند.

  اهمیت لوگو در برندسازی

  یکی از سوالات پر تکرار افراد این است که، برای برندسازی، تنها ساخت لوگو کفایت می کند؟
  باید بگوییم خیر! برای برندسازی فعالیت‌های زیادی باید صورت گیرد؛ از جمله بازاریابی مستقیم، تبلیغات، روابط عمومی، بسته بندی، فروش ، اسپانسرینگ و… ؛ اما یکی از مهمترین فعالیت‌های برندسازی، ساخت لوگو است.