چطور یک صفحه درباره ما عالی بنویسیم؟ (راهنمای جامع)

صفحه درباره ما در طراحی سایت شرکتی

اصلی‌ترین مشکل سایت ها و فروشگاه های اینترنتی در زمان طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی در بخش صفحه درباره ما، این است که در آن فقط درباره خود شرکت صحبت شده است. این در حالی است که باید در صفحه درباره ما کاری کنید تا کاربران با برند شما ارتباط برقرار کنند.

صفحه درباره ما فقط مربوط به شما یا شرکت شما نیست. بلکه در مورد این است که چرا مشتری باید از لحاظ احساسی روی برند شما سرمایه‌گذاری کند! در واقع در این صفحه باید بتوانید به نحوی مخاطبان را متقاعد کنید که چرا شما بهترین گزینه برای رفع نیاز مشتری هستید.

ودر دنیای تجارت الکترونیکی، این همان کاری است که شما باید انجام دهید:

  اعتمادسازی و ارائه محصولی یا خدماتی که مشکل مشتری را حل کند.

در این مقاله موارد زیر را در مورد صفحه درباره ما در طراحی سایت فروشگاهی در مشهد بررسی می‌کنیم:

 • نقشی که صفحه درباره ما در تصویر برند شما ایفا می‌کند
 • آنچه شما باید و نباید در صفحه درباره ما قرار دهید
 • برخی مثال‌های عالی و موفق صفحه درباره ما

پس با ما تا انتها همراه باشید.

صفحه درباره ما چیست؟

در طراحی سایت شرکتی ، صفحه درباره ما به خریداران آنلاین اطلاعاتی درباره برند شما و افراد پشت آن ارائه می‌دهد. این اطلاعات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • برند شما چگونه متولد شد؟
 • چه چیزی شما و برند شما را منحصربه‌فرد می‌کند؟
 • ارزش ها و باورهای برند تجاری شما چیست؟
 • چرا مشتریان باید شما را انتخاب کنند؟

گفتن یک داستان در صفحه درباره ما، یک روش عالی برای اعتماد سازی برای مشتری بالقوه شماست.

 

            چرا؟

 

زیرا پس از خواندن آن، مشتریان از نظر احساسی متاثر شده و بیشتر روی برند شما سرمایه گذاری می‌کنند. اگر آن‌ها بتوانند با همان ارزش ها، سختی ها یا پیروزی‌هایی که شما روبرو بوده اید ارتباط برقرار کنند، موفق شده‌اید که رابطه‌ای پایدار با مشتریان خود بسازید.

چرا به صفحه درباره ما نیاز داریم؟

در طراحی سایت شرکتی صفحه درباره ما، برای ایجاد روابط با مشتریان بسیار مهم است. اگر هنوز مطمئن نیستید که به این صفحه در وب سایت خود نیاز دارید یا خیر، در اینجا چند دلیل دیگر وجود دارد که به شک شما برای سرمایه گذاری روی یک صفحه درباره ما عالی پایان خواهد داد:

 1. برای بازدیدکنندگان جدید جذاب است

به طور متوسط، بازدیدکنندگان بیش از هر صفحه دیگری در وب سایت شما، به صفحه درباره ما مراجعه می‌کنند. چرا؟

زیرا مردم به طور طبیعی کنجکاو هستند و این کنجکاوی فقط در مورد محصولات شما نیست. آن‌ها  عاشق داستان‌ها و کسب اطلاعات بیشتر در مورد خود برند هستند. صفحه درباره ما می‌تواند هر سه این عطش‌ها را فرو بنشاند. بنابراین طراحی این صفحه به طوری که بتواند حس کنجکاوی مشتریان بالقوه شما را برانگیزاند، بسیار مهم است.

 1. نشان می‌دهد که چرا منحصر به فرد هستید

هر کسب و کاری برای خود ویژگی‌های خاصی دارد که آن را از سایر کسب و کارهای مشابه متمایز می‌کند. صفحه درباره ما سایت، مکان بسیار خوبی برای نشان دادن نقاط تمایز برند شما نسبت به رقبا است.

داستان منحصر به فرد شما چیزی است که شما را در رقابت متمایز می‌کند و صفحه درباره ما، مکانی است که می توانید مهم‌ترین تفاوت‌های خود را برجسته کنید. علاوه بر این، اگر افرادی با سختی ها و پیروزی‌های مشابه برند شما روبرو شده باشند، طبیعتاً داستان شما آن ها را مجذوب خود خواهد کرد.

 1. باعث تقویت تصویر برند شما می‌شود

صفحه درباره ما در طراحی سایت شرکتی فرصت مناسبی برای شما ایجاد می‌کند که خودتان را برای مشتری معرفی کنید. در واقع این امکان را دارید که تعیین کنید که چگونه توسط کلمات شناخته شوید.

برند Goat Story انواع مختلفی لوازم جانبی منحصر به فرد قهوه را برای دوستداران قهوه تولید می‌کند. آن‌ها در صفحه درباره ما خود از یک عکس ساده استفاده کرده‌اند که در آن همه کارمندان با لباس ها و استایل های مشابه دیده می‌شوند.

به این ترتیب آن ها تصویر و پیام برند خود را برجسته سازی می‌کنند؛ در این تصویر همه چیز متناسب و هماهنگ است و در هیچ چیزی زیاده‌روی نشده و چیزی حواس شما را پرت نمی‌کند.

درست مانند محصولات و نوع کار آن ها که فقط خوب و مناسب است. این یکی از بسیاری از مثال های صفحه درباره ما است که تا حدی از نکات روانشناسی به سود خود استفاده کرده است.

خواندن
تاثير cms بر seo

حال که برایتان روشن شد که یک صفحه درباره ما خوب چقدر می تواند در طراحی سایت مشهد تأثیرگذار باشد، ادامه مطلب را بخوانید تا ببینید چه مواردی را باید در صفحه درباره ما سایت خود وارد کنید!

نحوه نوشتن صفحه درباره ما

صفحه درباره ما شما می‌تواند از هر آنچه که احساس می‌کنید مهم‌ترین چیز برای برند شما است تشکیل شده باشد. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، در ادامه چند پیشنهاد را بررسی می‌کنیم که می‌تواند عناصر شگفت‌انگیزی را در صفحه درباره ما ایجاد بکند.

اما به یاد داشته باشید که این موارد تنها گزینه‌های موجود نیستند. بسته به مشخصات کسب و کار شما، ممکن است موارد بیشتری وجود داشته باشد که بخواهید برای افزایش کیفیت و تأثیرگذاری صفحه خود به کار ببرید. پیشنهادهایی که در ادامه می‌آیند تعداد انگشت شماری از موارد هستند که می‌توانند به شما در انجام این کار کمک کنند.

 1. یک ارزش منحصر به فرد ارائه کنید

نقطه فروش منحصر به فرد شرکت خود را پیدا کنید و با ساختن صفحه درباره ما در اطراف آن توجه مشتری را به آن جلب کنید. به عنوان مثال، اگر نقطه فروش منحصر به فرد شما این است که در پس گرفتن کالای فروخته شده سخت‌گیر نیستید، درباره دلایل و منش خود در این روش صحبت کنید.

یا مثلاً اگر نقطه فروش منحصر به فرد شما این است که محصولات شما از مواد تجدید پذیر تأمین می‌شوند، توضیح دهید که این موضوع برای برند شما مهم است.

اگر بدون توجه به ارزش منحصر به فرد برند خود به طراحی صفحه درباره ما بپردازید، تشخیص این ارزش برای مشتری مشکل خواهد بود. همه چیز باید برای مشتری روشن و واضح باشد تا او پیام شما را دریابد. خوشبختانه، شما می توانید با متخصصان آژانس‌های بازاریابی دیجیتال مشورت کنید که به شما کمک می‌کنند محصولات خود را با مشخص کردن اینکه چرا محصول شما متفاوت است و چرا آن‌ها باید به آن توجه کنند، به مشتریان معرفی کنید.

 1. چهره‌های افراد شرکت خود را نشان دهید

چشم انسان به طور طبیعی جذب چهره آدم‌ها می‌شود. در تصویر قبلی Goat Story، به‌احتمال‌زیاد شما بلافاصله شروع به نگاه کردن به چهره افراد کردید، و حتی متوجه قهوه‌ای که می‌نوشند هم نشدید.

با درج چهره بنیان‌گذاران برند یا کل تیم، تا حدودی می توانید چشمان خواننده را در دنبال کردن مطلب کنترل کنید.

 1. داستان برند خود را بگویید

همان‌طور که قبلاً گفتیم، داستان برند شما همان چیزی است که شما را منحصر به فرد می‌کند. هیچ داستان دیگری مانند داستان شما وجود ندارد، پس مهم است که توجه مخاطب را به آن جلب کنید.

شرکت نرم‌افزاری Morningscore این کار را با طراحی جدول زمانی رسیدن به دستاوردهای مختلف انجام داده است.

برندسازی با داستان

به عنوان یک صاحب کسب و کار، شما نیز می توانید در سایت خود از داستان‌سرایی به روش جدول زمانی استفاده کنید. رویدادهای مهم در تاریخ نام تجاری شما می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • وقتی ایده برند خود را داشتید
 • وقتی اولین محصول خود را فروختید
 • وقتی 100 فروش اول خود را انجام دادید
 • وقتی اولین کارمند خود را استخدام کردید

اما البته، این تنها راه برای به اشتراک گذاشتن داستان شما نیست. خلاقیت خود را به کار بگیرید و روش‌های مختلف را امتحان کنید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، تعریف داستان برند به شما امکان می‌دهد از طریق ارزش‌های مشترک با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. همچنین این یکی از قدرتمندترین روش‌ها برای دمیدن روح به برند شما است. بنابراین در مورد برند خود و ایده‌های پشت آن صادق و واقعی باشید.

بدون توجه به این که ممکن است چقدر وسوسه‌انگیز باشد، از نوشتن داستان طولانی (مثلاً بیش از 2000 کلمه) خودداری کنید. به‌هرحال بعید است مشتری همه آن را بخواند. در عوض، آن را کوتاه، مرتبط و واضح بنویسید. همچنین در طراحی داستان از مواردی مانند ستایش کردن از خود، ادبیات مغرورانه، بزرگنمایی و پرداختن به موارد خارج از موضوع پرهیز کنید.

4- آنچه در پشت‌ صحنه اتفاق می‌افتد را به اشتراک بگذارید

در دنیایی که استفاده از اینترنت بسیار رایج است (شما اکنون در حال استفاده از آن هستید)، شفافیت در تولید یک دارایی قابل فروش به حساب می‌آید. در واقع این یک ضرورت است، نه یک گزینه.

با توجه به اینکه بسیاری از برندها اکنون با استفاده از مواد مرغوب و طراحی‌های جذاب و مدرن، مخاطبان خاص خود را مجذوب خود می‌کنند، مصرف‌کنندگان بیش از هر چیز می‌خواهند از روندهای درون شرکت شما (مانند مراحل تولید محصول مورد علاقه‌شان) مطلع شوند.

خواندن
ایجاد حس خوب اولیه با طراحی مناسب گرافیک سایت

برای جلب رضایت مشتریان در این زمینه نیاز به اقدام خاصی نیست و کاری به سادگی انتشار تعداد انگشت شماری از عکس‌های خط تولید شما می‌تواند برای مشتریان کنجکاو که دوست دارند نگاهی به عملکردهای داخلی شرکت شما بیندازند می‌تواند کافی باشد.

در اینجا می توانید ببینید که برند مد Intotheam چگونه این کار را انجام می‌دهد:

قرار دادن تصاویر پشت صحنه

در کنار استفاده از عکس‌های پشت‌صحنه، متن‌هایی نیز برای توضیح روند تولید محصولات خود اضافه کنید. این باعث می‌شود خواننده شما احساس کند که آن‌ها دقیقاً می‌دانند چه چیزی را می‌خرند و از کجا آمده است.

5- به مشتریان بگویید کجا هستید

تعجب خواهید کرد اگر بدانید که برخی از مشتریان پس از دانستن موقعیت مکانی محل کار شما چقدر احساس بهتری پیدا می‌کنند. با ذکر این که اهل کجا هستید، می توانید برای مردم آن منطقه بیشتر حس اعتماد ایجاد کنید.

یادتان باشد که هم محل کار خود و هم محلی که کالای شما از آن جا ارسال می‌شود را درج بکنید زیرا می‌تواند باعث کاهش بی میلی خریدار برای خرید از شما شود.

بیشتر مشتریان هنگام خریدهای اینترنتی این نگرانی را دارند که محصول بسیار دیر به دستشان برسد و همین می‌تواند از خرید آن ها جلوگیری کند. پس با اعلام این که در مثلاً شعب شما در کدام شهرها وجود دارند و توضیح سیستم حمل‌ونقل خود، خیال مشتری را از ارسال سریع محصول راحت کنید.

موقعیت مکانی در نقشه

 1. مشتری را به سمت اقدام بعدی هدایت کنید

مخاطبان شما بعد از اتمام خواندن صفحه درباره ما چه کاری چه کاری باید انجام دهند؟ پاسخ شما به این سؤال چیست؟

احتمالاً نمی‌خواهید که آن‌ها در پایین صفحه منتظر بمانند و کاری برای انجام دادن نداشته باشند. چون این اتفاق نمی‌افتد و اگر فکری نکرده باشید آن ها آن صفحه و سایت شما را ترک می‌کنند.

پس حتماً یک دعوت به اقدام (Call To Action) در انتهای صفحه طراحی کنید تا آن‌ها را به فروشگاه خود بازگردانید، یا فرم تماس با ما را درج کنید یا آن‌ها را وادار کنید تا در خبرنامه شما ثبت‌نام کنند.

در این مرحله – پایین صفحه درباره ما – مکانی است که خواننده شما با برندتان ارتباط برقرار کرده و آماده است تا اقدامی انجام بدهد، بنابراین هوشمندانه از آن استفاده کنید.

 1. خط پایان صفحه را در نظر بگیرید

“بالای صفحه” بخشی از وب سایت است که قبل از اینکه کاربر مجبور به اسکرول شود، قابل مشاهده است. همان‌طور که پیداست ، محتوایی که در این قسمت نشان داده می‌شود بسته به نوع دستگاه‌ها و اندازه صفحه‌نمایش متفاوت است.

اما چرا باید به آن اهمیت دهید؟

هر بازاریابی در دنیای تجارت الکترونیکی می‌داند که جلب توجه مخاطب تنها بخشی از مشکل است. و حفظ توجه آن‌ها نیز به همان اندازه مهم است. طراحی صفحه درباره ما به طوری که قسمت مشخصی از محتوا همواره بالای خط پایان صفحه قرار بگیرد، کاربر را ترغیب می‌کند تا به پایین اسکرول کرده و بقیه صفحه را نیز کاوش کند.

می توانید جایگاه تقریبی قرار دادن این خط را در وب سایت خود به صورت دستی پیدا کنید. به این صورت که با استفاده از مرورگرهای مختلف سایت خود در انواع مختلفی از دستگاه‌ها بازدید کنید و ببینید که صفحه معمولاً کجا پایان می‌یابد.

نحوه باز شدن وب سایت نایک در هنگام باز شدن در Google Chrome با استفاده از صفحه رایانه 13 اینچی به شکل زیر است:

محصولات در صفحه اصلی

با این حال، اگر می‌خواهید بر اساس رفتار کاربر، خط متوسط مناسب برای پایان صفحه در وب سایت خود را پیدا کنید، احتمالاً باید از ابزارهایی مانند Hotjar استفاده کنید.

 1. صفحه درباره ما را به روز نگه دارید

 در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی مشهد در مشهد هنگامی که صفحه جذاب درباره ما خودتان را ایجاد کردید، آن را با دنیا به اشتراک بگذارید. اما فراموش نکنید که هر چند وقت یک بار آن را به روز کنید.

خواهید دید که صفحه درباره مایی که به‌ خوبی نوشته شده است، می‌تواند اعتماد را از راه هایی ایجاد کند که هیچ صفحه دیگری نمی‌تواند. اما یک صفحه قدیمی و منسوخ، غفلت شما را نشان می‌دهد و در نتیجه اعتماد را از بین می‌برد. برای جلوگیری از این اتفاق، عادت کنید هر 6 ماه یا همین حدود آن را به روز کنید.

ایده‌های بیشتری برای افزایش جذابیت صفحه وجود دارد که می توانید انجام دهید و آزمایش کنید، بنابراین از آزمایش چیزهای مختلف نترسید. ممکن است دوست داشته باشید یک ویدیو در صفحه خود قرار دهید یا فرم تماس را نیز در آنجا داشته باشید.

خواندن
16 ابزار Twitter برای بازاریابان شبکه های اجتماعی

آنچه برای شما و برند شما بهتر است چیزی است که فقط شما می توانید از طریق آزمایش و ارزیابی منظم از آن دریابید!

چه چیزی در صفحه درباره ما قرار ندهید

شما اکنون می‌دانید که چه چیزهایی باید در صفحه درباره ما قرار داده شود، اما آیا چیزی وجود دارد که باید آن را کنار بگذارید؟ البته!

تبلیغات

تبلیغات را برای رسانه‌های اجتماعی خود نگه دارید. صفحه درباره ما برای ایجاد ارتباط و پیوند با مشتریان است. این هدف را با تبلیغات پر زرق‌وبرق و غیرحرفه‌ای خراب نکنید.

فروش

به همان دلیلی که برند و محصولات خود را تبلیغ نمی‌کنید، از صفحه درباره ما برای فروش نیز نباید استفاده کنید.

اگرچه افرادی که این صفحه را می‌خوانند ممکن است به محصول شما علاقه‌مند باشند، اما در این لحظه از زمان، آن ها به شما علاقه‌مند هستند. بر معرفی برند خود به عنوان یک نهاد و آنچه شما را منحصر به فرد و مهم می‌کند (و نه فقط بر محصولات) تمرکز کنید.

بهترین نمونه‌های صفحه درباره ما

هیچ چیز نمی‌تواند مانند دیدن و بررسی نمونه‌های واقعی حق مطلب را ادا بکند. بنابراین بیایید نگاهی به برخی از بهترین صفحات درباره ما طراحی شده برای برندهای مختلف دیجیتال بیندازیم و ببینیم چرا خوب هستند.

 1. سایت فروش جوراب Happy Socks

سایت فروش جوراب

اولین چیزی که هنگام بازدید از صفحه درباره ما توسط Happy Socks به ذهن شما خطور می‌کند چیست؟

رنگ

رنگ چیزی است که برند Happy Socks به طرز باورنکردنی به شهرت رسانده است. تمام محصولات آن‌ها زیبا، چشم‌نواز و … شاد هستند. همان‌طور که می‌بینید این صفحه درباره ما، تصویر برند را به خوبی منعکس می‌کند.

 1. فروشگاه Flip Flop Shops

خوب است سعی کنید و روش‌های جدیدی برای معرفی برند خود به جهان پیدا کنید. صفحه درباره ما سایت شما مکان مناسبی برای نشان دادن فرهنگ یا شوخ‌طبعی شرکت شما است.

Flip Flop Shops در فروش دمپایی لا انگشتی تخصص دارند، بنابراین به جای عکس‌های معمولی برای معرفی اعضای تیم خود، از عکس پای آن ها استفاده کرده‌اند. این روش منحصر به فرد به شما نشان می‌دهد که آن ها چقدر به کار خود علاقه دارند.

نمونه یک صفحه عالی درباره ما

 1. فروشگاه Think Crucial

Think Crucial بازاري است كه تقريباً هر آنچه را كه در خانه نياز داريد و قیمت زیادی ندارد می‌فروشد. اقلامی مانند باتری‌ها، فیلترها، جوهر، و همه چیزهایی که شما برای یک فرد بزرگ‌سال مسئولیت‌پذیر نیاز دارید.

در حالی که کاری که ThinkCrucial انجام می‌دهد جدید نیست، این تیم در نشان دادن تفاوت خود با کسب و کارهای مشابه بسیار عالی عمل می‌کند.

درباره ما برای یک سایت شرکتی

برخلاف اکثر رقبایشان، آن‌ها به محیط زیست اهمیت می‌دهند. در صنعتی که کاملاً به معنای مصرف، مصرف و باز هم مصرف است (به معنای واقعی کلمه، آن‌ها مواد مصرفی می‌فروشند)، آن‌ها موادی تولید می‌کنند که به زمین باز می‌گردند.

با طرفداری از یک موسسه خیریه حامی محیط زیست، آن‌ها قادر به ایجاد ارتباط با مشتریانی هستند که ارزش‌هایی مشابه با آن‌ها دارند. در نتیجه، مشتریان وقتی صفحه را ترک می‌کنند علاوه بر این که با شرکت آشنا شده‌اند، از این که تصمیماتشان باعث سبز نگه داشتن کره زمین می‌شود، احساس خوبی خواهند داشت.

 1. شرکت صابون بروکلین

برند Brooklyn Soap Co با روشی منحصر به فرد توجه مشتریان خود را جلب می‌کند.

صفحه درباره ما شرکت صابون بروکلین

ترجمه تیتر متن عکس: تبدیل آقایان عادی به جنتلمن های شیک!

صفحه درباره ما آن ها نه تنها دارای کلمات خارق‌العاده‌ای است، بلکه مستقیماً به موضوع مد نظر مشتری نیز اشاره دارد. چرایی خرید از آن ها واضح است و به روشی قدرتمند بیان می‌شود.

آیا صفحه درباره ما دارید؟

طراحی صفحه درباره ما لازم نیست حتماً کار سختی باشد. اما باید در ارائه بینشی از عملکرد داخلی شرکت شما، برجسته کردن نقاط قوت و تمایز، چگونگی شکل‌گیری و روایت داستان برند شما، کار بزرگی انجام می دهد. بنابراین صادق باشید و کلمات را عاقلانه انتخاب کنید. مهم‌تر از همه، وجه انسانی کلمات خود را فراموش نکنید.

بگذارید خلاقیت شما جریان داشته باشد و نترسید که کمی احساسات در صفحه ظاهر شود. هرچه واقعی‌تر باشید، ارتباط با شما و برندتان برای مشتریان راحت‌تر خواهد بود. و این همان چیزی است که به شما کمک می‌کند تا نام برند شما در ذهن مشتری باقی بماند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره طراحی سایت مشهد با ما در ارتباط باشید. لطفا نظرات و انتقادات خود را برای ما درج کنید. از اینکه تا اینجای مقاله همراه ما بودید، از شما بسیار سپاس گزاریم.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!