عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در مشهد

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در مشهد

یکی از رازهای موفقیت هر آنلاین شاپ در اولین تأثیری است که بر ذهن مشتری و مخاطب خود می‌ گذارد. یکی از عواملی که قدرت این تاثیر را شگفت انگیز می سازد، کیفیت تصاویر گرفته شده از محصولات است. عکاسی محصول یکی از انواع عکاسی تبلیغاتی است که برای ارائه با کیفیت و حرفه‌ ای کالاهای مختلف در فروشگاه‌های آنلاین بسیار مفید می باشد.

شما می توانید با کمک عکاس تبلیغاتی در مشهد و عکاس صنعتی در مشهد بهترین عکس ها را ثبت کنید. در این حوزه شناسایی ابزارهای حرفه ای عکاسی اهمیت زیادی داشته و عکاس صنعتی در مشهد باید به بخش برندینگ و بازاریابی تسلط کامل داشته باشد تا بتواند عملکرد بهتری داشته باشد

آیا میدانستید بسیاری از عکاسان نسبت به ابزارهای مورد نیاز برای انواع عکاسی آشنایی کامل ندارند؟

بله درست است ! عوامل بسیار زیادی در کیفیت عکاسی تاثیرگذار خواهد بود : از جمله نور، لوکیشن، مهارت عکاسی، سلیقه و …

که اگر حتی به یکی از این جنبه‌ها، به اندازه کافی دقت نشود، ممکن است خروجی عکس های تبلیغاتی، رضایتتان را جلب نکند. علی‌رغم این که عکاسان بسیار خوب و حرفه ای در این بازار فعالیت می‌کنند اما عکاسان مبتدی و تازه کار که به همه این عوامل دقت نکنند، هم کم نیست.

 

با تکیه بر تجربه و دانش تمام تلاش خود را در راستای رونق کسب کار شما به کار می بندیم تا گامی کوچک در رشد اقتصادی کسب و کار ها داشته باشیم.

برای دریافت مشاوره فرم مقابل را تکمیل کنید.

با تکمیل فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

  در ادامه به جنبه های مختلف عکاسی صنعتی حرفه ای و عکاسی مشهد می پردازیم تا شما به عنوان کارفرما بیشتر با خدمات عکاسی صنعتی آشنا شوید تا بتوانید بهترین شخص برای عکاسی پرتره در مشهد را برای پروژه های خود انتخاب کنید.

  یکی از ویژگی هایی که عکاس تبلیغاتی و صنعتی باید داشته باشد، وقت شناسی و انجام فعالیت ها طی زمان مقرر می باشد. زیرا عموماً عکاسی های تبلیغاتی و صنعتی اولین زنجیره در فعالیت های بازاریابی می باشد که اگر به درستی و در زمان پیش بینی شده انجام نشود کلیه حلقه‌های این زنجیره با مشکل مواجه خواهند شد.

  یکی دیگر از عواملی که در کیفیت پروژه عکاسی شما تاثیرگذار خواهد بود، مهارت عکاس در تنظیم نور کادر بندی تنظیمات‌ دوربین و سلیقه می باشد که همه اینها باعث تاثیرگذاری در خروجی عکس های شما می شوند تا بتوانید آنها را در وبسایت، پیج اینستاگرام یا کاتالوگ های خود استفاده نمایید. در ادامه با حوزه های پرکاربرد عکاسی صنعتی و تبلیغاتی آشنا خواهید شد و سپس به عوامل تاثیرگذار در کیفیت عکاسی خواهیم پرداخت.

  عکاسی تبلیغی از غذا
  عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی

  نمونه های دیگری از عکاسی تبلیغاتی که توسط متخصصان سورینت گرفته شده است.

  عکاسی از عذا در سورینت

  عکس تبلیغاتی شب یلدا

  تفاوت عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

  هم عکاسی تبلیغاتی و هم صنعتی انواع تخصصی و مهمی از عکاسی هستند که باید به دست عکاسان با تجربه و ماهر انجام شوند. گرچه این دو تفاوت هایی بسیار زیادی با هم دارند اما بسیاری از افراد خیلی راحت این دو را با هم اشتباه می گیرند. چرا که هر دو به بازاریابی یک محصول می ‎پردازند ولی در واقع بسیار متفاوت با هم هستند.

  هدف از عکاسی صنعتی این است که ذات محصول را به بهترین شکل ثبت کند. در مقابل هدف عکاسی تبلیغاتی ترغیب بیننده است که آن محصول را در خانه خود بخواهد. تفاوت دیگر این است که عکاسی صنعتی معمولا در کادربندی ایستاده‌تر است به طوری که هیچ چیز چشم بیننده را از محصول کم نمی‌کند در نتیجه نور و زمینه خنثی است. با این حال در عکاسی تبلیغاتی قاب‌بندی اغلب جسورانه‌تر ، مبتکرانه‌تر و سبک‌تر است تا در بیننده احساساتی خاص ایجاد کند.


  عکاسی صنعتی

  عکاسی صنعتی نوعی از عکاسی است که با تمرکز بر خدمات برای مشاغل در بخش صنعتی تعربف شده است. این ممکن است شامل شرکتهای مهندسی ، تولیدکنندگان ، کارخانه‌ها ، شرکتهای مبتنی بر فناوری پیشرفته و غیره باشد.

  عکاس‌های صنعتی از محصولات ، تجهیزات و ماشین آلات عکس می‌گیرند ، این عکس‌ها در قسمت‌های مختلف بازاریابی مثل بروشور ها ، مجلات و رسانه های اجتماعی استفاده می‌شود. معمولا عکاس‌ها افراد رو در حال ساخت وسایل نشان می دهند تا فرایند تولید که توسط کارگران انجام می‌شود، ثبت شود. عکاسی صنعتی از طلا یکی از مثال هایی است که می توان برای عکاسی صنعتی حرفه ای ذکر نمود.


  عکاسی تبلیغاتی

  عکاسی تبلیغاتی نوع دیگری از عکاسی حرفه‌ای است که به معرفی کالا های تبلیغاتی می‌پردازد. مانند عکاسی تبلیغاتی از جواهرات ، عکاسی از محصولات آرایشی ، عکاسی تبلیغات غذا. هدف از عکاسی تبلیغاتی نشان دادن محصولات به جذاب ترین شکل و تشویق مردم به خرید آن هاست.

  بازاریابان فقط چند ثانیه فرصت دارند تا تاثیر خود را بگذارند، فقط تصاویری که به‌اندازه‌ی کافی قوی هستند می‌توانند توجه مصرف‌کننده را به خود جلب کنند. مشتریان محصولاتی که با جزئیات دیده اند، را خریداری می‌کنند ، این بدین معنی است که شرکت ها به تصاویر خوبی نیاز دارند. این به‌نوبه‌ی خود نیاز به یک عکاس تبلیغاتی خوب دارد. با استفاده از تخصص در زمینه‌ی نور ، زاویه ، و تکنیک های تبلیغاتی ، عکاس به شرکت اجازه می‌دهد تا در بازاریابی به اهداف خود برای جلب مشتریان برسد.

  نمونه عکاسی تبلیغاتی که توسط متخصصان سورینت گرفته شده است.

  عکاسی از محصول در سورینت


  قیمت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

  تعرفه عکاسی به عوامل زیادی بستگی دارد و این رقم برای هر شرکت فعال در این حوزه متفاوت است. در ادامه شما را با چند مورد از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در نرخ عکاسی تبلیغاتی و تعرفه عکاسی صنعتی آشنا می کنیم.

  فاکتور های تاثیر گذار در قیمت‌گذاری عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

  • بافت و متریال محصول

  از مهم ترین عوامل موثر بر  تعیین تعرفه‌ی قیمت عکاسی محصولات بافت و جنس محصول است ، بعضی از محصولات جنس و متریال مات دارند و عکاسی از محصولات مات نسبت به براق ساده تر می‌باشد ولی هرچه محصول براق‌تر باشد نیاز به عکاسی حرفه‌ای و نورپردازی منحصربه‌فرد است ، چنین عکاسی‌ای هزین ی بیشتری را به دنبال دارد.

  • ابعاد و وزن محصول

  ابعاد و وزن محصول نیز در تعیین قیمت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی موثر است. ابعاد به طور مستقیم با تجهیزات و نورپردازی در ارتباط است. هزینه‌ی عکاسی از دستگاه‌های بزرگ که نیاز به تجهیزات بیشتری دارد بالا تر است. وزن محصول نیز در تعرفه‌ی عکاسی صنعتی تأثیرگذار است. محصولاتی که به دلیل وزن زیاد امکان انتقال آن‌ها به استودیو ی عکاسی وجود ندارد عکس‌های در محل نگهداری محصول عکاسی می‌شود که باعث بالاتر رفتن هزینه می‌شود.

  • میزان ادیت صنعتی و روتوش

  نوع ادیت در سفارشات متفاوت است ، در عکسبرداری صنعتی تمام زایده ها و نقص‌ها ، شکستگی‌ها و ایرادات نشان داده می شود به همین دلیل به ادیت زیادی نیاز ندارد ولی در عکاسی تبلیغاتی تمام ایرادات حذف می‌شود تا تصویر بی نقص ارائه شود و ادیت زمان‌برتری موردنیاز است در نتیجه قیمت هم نسبت به عکاسی صنعتی بیشتر است.

  • تعداد سفارش

  هزینه‌های عکاسی معمولا بر اساس تعداد مشخصی فریم عکس است. بعضی شرکت ها تعداد زیادی محصول برای قرار دادن در وب سایتشان دارند در نتیجه تعداد عکس‌ها بالا می رود، در این شرایط قیمت پایه هر فریم بر اساس تعداد کم می‌شود.

  • لوکیشن عکاسی مشهد

  آخرین فاکتوری که در تعرفه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی موثر است و ما قصد داریم تا آن را بررسی کنیم، لوکیشن عکاسی مشهد  می باشد. شرکت های های عکاسی در مشهد تعرفه های مختلفی برای لوکیشن های متنوع در نظر دارند. برای مثال قیمت عکاسی در فضای باز مشهد و عکاسی خیابانی در مشهد متنوع است.

  خواندن
  سئو

  عکاسی از غذا مشهد

  در حال حاضر که عصر ،عصر دیجیتال است یکی از داغ‌ترین موضوعات در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، عکاسی از غذاست. باوجود اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی متفاوت، افراد زیادی هستند که روزانه تعداد بی‌شماری عکس در صفحات خود یا دیگران منتشر می‌کنند که بدون شک در این میان عکاسی از غذا و مواد غذایی سهم عمده‌ای دارد.

  عکاسی غذا در مشهد

  یکی از عوامل تاثیرگذار در کیفیت عکاسی غذا در مشهد سلیقه عکاس تبلیغاتی در مشهد می باشد زیرا اگر عکاس سلیقه مورد نیاز را نداشته باشد خروجی عکس هم مناسب نخواهد بود و ممکن است رضایت شما را در عکاسی غذا در مشهد جلب نکند ، عکاسی غذا در مشهد برای عکاسی از رستوران ها ، کافی شاپ ها و شرکت های تولید مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد تا این مجموعه ها هم بتوانند با عکاسی تبلیغاتی در مشهد به فعالیت های تبلیغاتی خود بپردازند .

  نمونه عکاسی از غذا توسط سورینت

  عکاسی تبلیغاتی برای قروتی

  هر شخص باسلیقه و تجهیزاتی که در اختیار دارد دوست دارد از غذایی که می‌خورد و لذت می‌برد، عکاسی کرده و این حس را با دیگران به اشتراک بگذارد.  این اتفاق با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و باکیفیت شدن دوربین‌های خانگی و هم چنین دوربین‌های تلفن همراه در سطح پیشرفته و  باوجود دوربین‌های حرفه‌ای امکان ثبت لحظات برای همه فراهم‌شده است.

  نمونه دیگری از عکاسی غذا توسط عکاسان حرفه ای سورینت

  محصولات قروتی


  در رستوران یا کافی‌شاپ برخی افراد قبل از شروع به میل کردن سفارش خود دوربین را درآورده و شروع به عکاسی از آن می‌کنند.

  البته توجه کنید عکاسی از غذا به همین راحتی نیست و مهم است که این عکس ها را با چه عنوان و برای چه کسانی می‌گیریم ، اینکه این عکس یک عکس یادگاری است یا یک عکس تبلیغاتی است در نحوه‌ی عکاسی بسیار تأثیرگذار است. اگر یک عکاسی یادگاری برای خودمان و دوستانمان باشد اهمیت انچنانی ندارد که نکات فنی در چه سطحی رعایت شود . اما اگر این‌یک عکس تبلیغاتی یا صنعتی باشد با تمام نکات فنی در آن رعایت شود

  عکاسی از غذا چه در عکاسی صنعتی و بیشتر در عکاسی تبلیغاتی یکی از پرطرفدارترین و البته سخت‌ترین شاخه‌های عکاسی است. زیرا عکاس باید با توانایی اش، سعی کند تا تمام طعم و عطر غذا را انتقال دهد، امروزه لذت دیدن یک عکس خوب از یک غذا کم از تست کردن غذا ندارد. برخلاف تصور بیشتر مردم، عکاسی از غذا به‌صورت تخصصی و حرفه‌ای جزء سخت‌ترین شاخه‌ها در حوزه عکاسی است.عکاس مواد غذایی باید از تجربه و مهارت بسیار بالایی برای ثبت موفق عکس برخوردار باشد و باید در کنار تجربه و مهارت، تجهیزات و ملزومات کافی را در اختیار داشته باشد


  برای عکاسی غذایی باید هدف داستان و هدف غذایی که قصد عکاسی از آن را داریم، را مشخص کنیم . اینکه این عکس چه حسی را منتقل می‌کند و چه رسالتی دارد بسیار مهم است. برای مثال قصد از عکاسی این است که مخاطب را گرسنه کنیم ؟

  هدف مان این است که مخاطب را به مسافرتی خاص ترغیب کنیم ؟

  و یا هدفمان تداعی کردن نوستالژی در ذهن مخاطب و در نهایت تبلیغ کردن از غذاست؟

  همه این‌ها مهم است زیرا عکاسی از غذا فقط برای نمایش نیست و در پس هر عکس پیامی نهفته است و باید هدف از عکاسی را مشخص کنیم. چراکه مشخص کردن هدف، راهنمای ما در انتخاب لوکیشین برای عکاسی و تجهیزات و مواد غذایی است.

  در عکاسی غذایی باید تمرکز بر روی بافت و شکل و ظرافت غذا باشد و این مهم تنها با نورپردازی دقیق به دست می‌آید. با نورپردازی دقیق و مناسب ، می توان تازگی و شادابی مواد غذایی را نشان داد.


  ترکیب‌بندی نیز یکی از مهم‌ترین ارکان در عکاسی است. یک عکاس حرفه‌ای در عکاسی غذایی با تسلط بر این علم است که دید بیننده را می‌تواند به سمت سوژه بکشاند و تمرکز را ناخودآگاه به سمت سوژه برساند.

  عکاسان تازه‌کار بی‌محابا تمام لوازم تزئینی خود را روی میز می‌ریزند و در کنار آن‌ها یک بشقاب غذا می‌گذارند و در اندیشه اینکه این‌که این لوازم به زیبایی و جذابیت عکس کمک می‌کند درحالی‌که به‌عکس و سوژه مدنظر لطمه بزرگی وارد کرده است.

  ترکیب‌بندی و محل قرارگیری اشیاء ارتباط بین آن‌ها و عناصر دیگر است که با ایجاد تعادل در تصویر نگاه بیننده را به سمت سوژه موردنظر هدایت می‌کند .

  یکی از نکات مهم ترکیب‌بندی قرار دادن سوژه در نقطه طلایی تصویر است اما در عکاسی غذا می‌توان پارا فراتر گذاشته و با تجربیات جالبی که به دست آورده‌اید سبکی را به اسم خود ثبت کنید . اما فراموش نکنید که در چیدمان نباید سوژه را تحت تأثیر قرار دهید


  یکی دیگر از مواردی که حتماً باید رعایت شود و بسیار تأثیرگذار است عمق میدان است، عکاسی از غذا با یک ماده خوراکی عکاسی از خط تولید یک کارخانه نیست که تمام عناصر مهم باشند و وضوح در تصویر به‌طور کامل باشد.در عکاسی از غذا می‌توان از عمق میدان‌های رویایی تر با بوکه های زیبا استفاده کرد تمرکز باید روی سوژه اصلی باشد نه چیدمان اطراف

  سوژه یک غذاست و نیازی نیست که لیوان یا نمکدان و یا عناصری که در چیدمان استفاده‌شده‌اند را نیز در منطقه فوکوس داشته باشیم

  یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب بودن عکس که در عکاسی غذا بسیار مهم است زایه عکس است . هر غذا ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد و زاویه عکس بسته به نوع غذایی است که سوژه عکاسی است.

  شکل ظاهری و آراسته بودن غذا یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌ها در عکاسی است چراکه می‌توان یک غذای معمولی را به یک غذای حیرت‌آور و شگفت‌انگیز تبدیل کرد با ایجاد تعادل و رنگ‌بندی می‌توان ترکیب بی‌نظیر و زیبایی به وجود آورد.

  عکاسی از جواهرات

  عکاسی از طلا و جواهرات در مشهد

  عکاسی از جواهرات و سنگ‌های قیمتی و زیورآلات جزء محبوب‌ترین عکاسی در طول تاریخ بوده است از همان شروع عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی به‌عنوان هنری مستقل عکاسی از طلا و جواهرات جایگاه ویژه‌ای در این حرفه داشته و همواره عکاسی از زیورآلات رقابت داغی رابین تولیدکنندگان خود ایجاد کرده است. در کشورهای پیشرفته علا رغم اینکه کیفیت را نخستین گام برای پیشرفت و موفقیت می‌دانند عکاسی تبلیغاتی و صنعتی یکی از نیازهای اولیه برای پیشرفت به شمار می‌آید.

  عکاسی طلا و جواهر در مشهد

  یکی از مهمترین عواملی که در عکاسی طلا و جواهر در مشهد اهمیت پیدا می‌کند استفاده از ابزارهای حرفه‌ای و نورپردازی تخصصی است تا در عکاسی و تا در عکاسی طلا و جواهر بتواند خروجی‌های خوب داشته باشید استفاده از خیمه در عکاسی تبلیغاتی مشهد اهمیت دارد زیرا شدت نور را به میزان مناسبی پخش می‌کند تا در سوژه مورد عکاسی تبلیغاتی در مشهد دچار سوختگی نشوید و یا این که انعکاس عکاس و لوازم اطراف سوژه در طلا و جواهر دیده نشود
  خواندن
  طراحی تیزر مهم تر از همیشه!

  عکاسی از طلا و جواهرات و سنگ‌های قیمتی و زیورآلات یکی از اصلی‌ترین و تخصصی‌ترین سبک در عکاسی است.در عکاسی از جواهرات باید تمام جزئیات ، رنگ ، درخشش ، تراش و طراحی و زیبایی محصول را با دقت نمایش داد ، نشان دادن جزئیات ، درخشش ، رنگ و تراش چالش و هدف اصلی در عکاسی از طلا و جواهرات و زیورآلات است

  درخشش خیره‌کننده طلا و تراش‌های منحصربه‌فرد سنگ‌های زینتی و رنگ‌های خاص و زیبای جواهرات جزئیاتی نیستند که به‌راحتی و با تجهیزات کم و با در دست داشتن یک دوربین آماتور بتوان این زیبایی‌ها را ثبت کرد.


  برای عکاسی از طلا و جواهرات و سنگ‌های قیمتی و زیورآلات بهتر است از تجهیزات پیشرفته استفاده کرد یکی از نکات کلیدی از عکاسی طلا و جواهرات استفاده از لنز ماکرو است ، لنز ماکرو به دلیل بزرگنمایی و امکان نزدیک شدن به محصول انتخاب مناسبی در عکاسی از جواهرات است.لنز ماکرو به دلیل قابلیت نشان دادن جزئیات بیشتر مقدار زیادی از تاری و محو بودن در نقاط خارج از منطقه فوکوس برای ما ایجاد می‌کند که برای رفع این مشکل می‌توان از تکنیک فوکوس پی‌درپی که وضوح کامل از تصویر را می‌دهد استفاده کنید ، استفاده از این تکنیک نیاز به مهارت و تخصص در عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی دارد این تکنیک به‌اندازه‌ای حساس است که با کوچک‌ترین اشتباه باعث می‌شود تا تمام مراحل عکاسی را از اول انجام دهید.

  استفاده از دوربین‌های قطعه متوسط و به دلیل بزرگ بودن سنسور و نوع ساختارشان انتخاب مناسبی برای عکاسی از طلا و جواهرات و زیورآلات قیمتی است ، زیرا در عکاسی تبلیغاتی جزئیات و رنگ و درخشش دقیق‌تری را برای ما ثبت می‌کند.


  یکی دیگر از نکات مهم و حیاتی در عکاسی از طلا و جواهرات استفاده از منبع نوری درست است

  نمایش دقیق رنگ یکی از مهم‌ترین نکات در عکاسی از طلا و جواهرات است پس برای اینکه بتوانید رنگ‌ها را به‌صورت دقیق نمایش بدهید بهتر از است از نورهایی که کلوین مناسب که نور روز را تداعی می‌کنند استفاده کنید استفاده از نورهای متفرقه که کلوین دقیقی ندارند و با تداخل در دمای رنگی ، رنگ محصول را از رنگ دقیق آن منحرف می‌کنند.

  عکاسی از طلا و جواهرات برای ارائه مستقیم محصول در بازار و فروش آن است.

  استفاده از مدل و دکورها و جلوه‌های خاص و ترکیب‌بندی مناسب ، محصول را به شکلی جذاب و چشم‌نواز برای بیننده به تصویر می‌کشد و مشتری را برای خرید طلا و جواهرات و زیورآلات و سنگ‌های قیمتی ترغیب می‌کند.

  عکاسی از طلا و جواهرات جزء خاص‌ترین و دقیق‌ترین و تخصصی‌ترین سبک در عکاسی صنعتی است که برای عکاسی از این محصولات باید از تجهیزات مرتبط و مهارت و تجربه عکاسی صنعتی و دقت ثبت اثر در راستای هدف مشخص استفاده شود.

  عکاسی پوشاک در مشهد

  یکی از عواملی که در عکاسی پوشاک در مشهد تاثیرگذار می‌باشد، چیدمان عکاسی پوشاک در مشهد است. زیرا عکاسی پوشاک در مشهد نیاز به چیدمان و تزیین دارد که اگر عکاس صنعتی شما خوش سلیقه نباشد، احتمال اینکه عکاسی تبلیغاتی پوشاک شما به خوبی انجام نشود، افزایش یافته و نا رضایت شما در پی خواهد داشت. عکاسی پوشاک در مشهد به دو روش خیابانی و مدلینگ در استودیو هم انجام می‌شود تا بتوانید عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی حرفه ای تر داشته باشید.

  عکاسی مدلینگ مشهد

  در عصر کنونی عکاسی مدلینگ و فشن به یکی از صنعت های پرطرفدار و پول ساز تبدیل شده است. روزانه صدها عکس و ویدئو از مردان، زنان و حتی کودکان در فضای مجازی می‌بینید که لباس، زیورآلات یا کفش‌های متفاوتی پوشیده‌اند و آن‌ ها را به نمایش گذاشته‌ اند. شما برای پیشرفت لازم است که همگام با جامعه حرکت کنید. پس اگر رویای دیده شدن برند خود را در سر می پرورانید، وقت آن رسیده تا عکاسی مدلینگ مشهد را امتحان کنید.

  لوکیشن عکاسی مدلینگ در مشهد

  از محبوب ترین لوکیشن عکاسی مدلینگ در مشهد می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  1.  خانه داروغه
  2. خانه توکلی
  3. بوستان گل ها
  4. پارک جنگلی وکیل آباد
  5. طرقبه
  6. شاندیز
  7. پارک مینیاتوری
  8. هارونیه
  9. روستای اخلمد
  10. و پارک ملت مشهد

  عکاسی خیابانی در مشهد

  عکاسی خیابانی یکی از چالش بر انگیز ترین و در عین حال یکی از شگفت انگیز ترین ژانر های عکاسی می باشد که متاسفانه در ایران به اندازه کافی، شناخته شده نیست. برای آشنایی شما با این سبک از عکاسی می توان به طور خلاصه گفت عکاسی خیابانی هنر عکاسی از زندگی روزمره افراد است. ایستگاه های مترو، پیاده رو ها و پارک ها از محبوب ترین مکان ها برای عکاسی خیابانی هستند. شاید در نگاه اول فرض کنید که عکس های خیابانی ارزش چندانی ندارند اما با کمی بررسی در می بابید که حتی بزرگ ترین برند ها هم از قدرت عکاسی خیابانی برای تبلیغات غافل نشده اند. شما می توانید برای عکاسی خیابانی در مشهد با ما در ارتباط باشید.

  عکاسی در فضای باز مشهد

  هنر عکاسی که ریشه در زیبایی شناسی دارد، دارای چندین زیرشاخه مختلف است. برای مثال عکاسی فضای باز یکی از زیر شاخه های هنر عکاسی بوده که دارای ریزه کاری های بسیار زیادی است که باید برای هر پروژه عکاسی تبلیغاتی و عکاسی در فضای باز مشهد، آن ها را رعایت کرد. در عکاسی در فضای باز مشهد باید ریز بینی و وسواس خاصی را به خرج دهید تا بتوانید بهترین خروجی را از عکس های تبلیغاتی خود، دریافت کنید.

  عکاسی پرتره در مشهد

  شاید شما هم از زمره هزاران نفری قرار دارد که نمی دانید در حقیقا عکاسی پرتره به چه معناست! یه طور خلاصه می توان گفت: عکاسی پرتره عکس گرفتن از انسان‌ها؛ اما همه این پرتره ها یکسان نبوده و هر یک از آن ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. هدف از این سبک عکاسی،  ثبت شخصیت، هویت و روحیات یک فرد به کمک نور پردازی، ژست و خلق موقعیت مکانی است. جالب است بدانید که پرتره یکی از مرسوم ترین و پرطرفدار ترین سبک ها برای اهداف تجاری مانند تبلیغات و مُد می باشد. در حال حاضر افراد زیادی عکاسی پرتره در مشهد را انجام می دهند اما فقط تعداد اندکی از آن ها به سبک و سیاق تبلیغات با کمک پرتره اشنایی دارند.

  طرز صحیح در دست گرفتن دوربین در عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

  هنگامی‌که دوربین را در دست می‌گیرید باید لنز در دست چپ شما قرار بگیرد تا بتوانید  به‌راحتی آن را زوم کنید و با حلقه فوکوس ، فوکوس کنید آرنج خود را کامل به بدن بچسبانید تا دوربین را محکم نگه‌دارید حتی اگر در اطراف خود سطحی دارید که بتوانید آرنج خود را بر روی سطح قرار دهید و از آن به‌عنوان تکیه‌گاه استفاده کنید باعث می‌شود تا در نگه‌داشتن دوربین تعادل بیشتری داشته باشید و درنتیجه لرزش کمتری خواهید داشت یکی از پاها راکمی جلو قرار بدهید این کار باعث می‌شود تا تعادل بیشتری داشته باشید

  دوربین به شکلی طراحی که به توان آن را با دست راست گرفت و با انگشت اشاره دکمه شاتر را فشار داد و نیازی به جابجایی انگشتان خود نداشته باشید.

  اگر لازم بود که از دوربین در حالت عمودی استفاده کنید دکمه شاتر به سمت بالا او مده و حالت دست تغییر می‌کند

  خواندن
  تعرفه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در مشهد

  قبل از زدن دکمه شاتر نفس عمیق بکشید و بعد از عمل بازدم دکمه شاتر را فشار بدهید. تکیه دادن به سطحی مثل دیوار باعث پایداری بیشتر دوربین در سرعت شاترهای طولانی می‌شود  به‌ویژه زمانی که سه‌پایه در اختیار ندارید.

  روش های صحیح عکاسی

  دیافراگم در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چیست؟

  دیافراگم یا اپرچر همان روزنه‌ای است که در داخل لنز دوربین قرار دارد و میزان عبور نور را مشخص می‌کند. اپرچر تأثیرات زیادی برعکس‌ها می‌گذارد ولی مهم‌ترین آن‌ها روشنایی یا میزان نوردهی در عکس‌هاست. وقتی سایز اپرچر تغییر می‌کند، نور بیشتر یا کمتری به سنسور دوربین می‌رسد و به این صورت بر میزان روشنایی عکس تأثیر می‌گذارد


  سرعت شاتر چیست؟

  سرعت شاتر در کنار اپرچر و ایزو سه مفهوم اصلی نوردهی هستند، درک درست مفهوم سرعت شاتر از نیازهای اولیه برای یادگیری عکاسی است که تغییر روشنایی عکس و القای حس حرکت در تصویر به‌وسیله ثابت کردن سوژه و حرکت‌های آن تار کردن حرکت‌های سوژه همراه است


  ایزو چیست؟

  ایزو ISO  عنصری از دوربین است که میزان حساسیت حسگر عکس به نور را تعیین می‌کند. هر چه ایزو بیشتر باشد، حساسیت حسگر به نور بیشتر می‌شود. هر چه ایزو کم‌تر باشد، حساسیت حسگر به نور کم‌تر می‌شود. همچنین روی نورسنجی عکس نیز تأثیر مستقیمی می‌گذارد. حساسیت بیشتر به نور باعث می‌شود نور شدیدتر باشد و حساسیت کم‌تر به نور، روشنایی را کاهش می‌دهد


  انواع کادربندی در عکاسی تبلیغاتی و صنعتی :

  کادربندی در عکاسی یکی از مهم‌ترین است که عکاس برای ثبت عکس برمی‌دارد . کادر محدوده ایست که شامل عناصر و جزئیات مدنظر عکاس می‌شود .اشکال مختلف یک کادر عبارت‌اند از : افقی ، عمودی، مربع

  کادر افقی :

  کادر افقی همچنین  امکان ایجاد فضای حرکت در پشت و یا جلوی موضوع را به عکاس ارائه می‌دهد

  کادر عمودی:

  کادری مستطیل شکل و عمودی است که به کادر پرتره نیز معروف است .این کادر برهر خط عمودی موجود در تصویر تأکید دارد در کادر عمودی ، خطوط قطری ، به دلیل زوایای موجود در کادر ، بهتر دیده می‌شوند

  اگر سوژه موردنظر ، شخصی است که ایستاده ، کادر عمودی برای ثبت تصویر مناسب‌تر است.

  کادر مربع:

  کادر مربع ، توجه بیننده را به چهار ضلع تصویر به‌طور مساوی جلب می‌کند . کادر مربع آرام و ساکن و بی‌حرکت است . کادر مربع ، در مواردی که تأکید عکس ، صرفاً بر خود سوژه است و معمولاً مرکز تصویر مدنظر است ، مانند ،عکاسی از گل و گیاه ، گلدان و ظروف بسیار مناسب است.

  گربه خانگی
  حیوانات
  آموزش عکاسی

  پرسپکتیو در عکاسی :

  پرسپکتیو یا ژرف نمایی ، نمایش نسبی یک تصویر است ، به همان شکلی که توسط چشم دریافت می‌شود و بر روی یک سطح تخت (همچون کاغذ یا مانیتور) پدیدار است.

  اجزای یک پرسپکتیو

  • نقطه گریز: نقطه یا نقاطی هستند که کلیه خطوطی که به عمق می‌روند ، در آن نقطه یا نقاط به هم می‌رسند
  • خط گریز: خطوطی هستند که به عمق می‌روند و در نقطه گریز به هم می‌رسند
  • خط افق : خطی است که آسمان و زمین را از هم جدا می‌کند

  پرسپکتیو تک نقطه‌ای :

  پرسپکتیو است که دارای یک نقطه گریز است و همه خطوط به‌جز خطوط موازی یا محور اصلی افقی در این نقطه به هم می‌رسند

  پرسپکتیو دونقطه‌ای:

  پرسپکتیو است که دارای دونقطه گریز در طرف چپ و راست تصویر است و همه خطوط به‌جز خطوط موازی با محور اصلی افقی در این نقاط به هم می‌رسند

  پرسپکتیو سه‌نقطه‌ای:

  در پرسپکتیو سه‌نقطه‌ای علاوه بر دونقطه گریز سمت راست و چپ که در پرسپکتیو دونقطه‌ای داشتیم یک نقطه گریز در بالا یا پایین تصویر خواهیم داشت

  پرسپکتیو ساختمان
  پرسپکتیو راه آهن
  زاویه در پرسپکتیو
  نقطه گریز

  قانون یک‌سوم در عکاسی تبلیغاتی و صنعتی :

  یکی از درس‌های ترکیب‌بندی برای مبتدیان ، قانون یک‌سوم است این مسئله امروزه برای افراد عادی بیشتری قابل‌درک است ،

  قانون یک‌سوم قانونی است در عکاسی و نقاشی که با قرار گرفتن عناصر مهم تصویر در محدوده خطوط افقی و عمودی یک‌سوم و محل تلاقی آن‌ها تأکید می‌کند

  اولین تکنیک ترکیب‌بندی قرار دادن سوژه در کادر است که مطابق با قانون یک‌سوم باشد یک نکته ترکیب‌بندی در عکاسی استفاده از دیافراگم عدسی‌تان به‌عنوان ابزاری برای جذابیت در ترکیب‌بندی است شما می‌توانید یک عمق میدان کم (پس‌زمینه مات بوکه ) داشته باشید که به جدا کردن سوژه از پس‌زمینه کمک می‌کند یا تصمیم بگیرید که با تنظیم یک عمق میدان زیاد المان‌های واضح بیشتری را در عکس خود بگنجانید.پیدا کردن خطوط طبیعی در کادر یکی دیگر از نکات ترکیب‌بندی است که نگاه بیننده را به سمت سوژه هدایت می‌کند

  برای به‌کارگیری قانون یک‌سوم ، در گام اول حالت شبکه‌ای منظره یاب یا نمایشگر دوربین را فعال کنید.

  سوژه و ژانر عکاسی خود را مشخص کنید ! نحوه استفاده از قانون یک‌سوم کاملاً با سوژه مرتبط است.

  1-عکاسی چشم‌انداز

  در عکاسی چشم‌انداز ، خط افق را روی خط یک‌سوم پایین قرار دهید اگر عنصری مانند درخت ، صخره ، کلبه و… درصحنه مشاهده می‌کنید ، سعی کنید آن را در محدوده یک‌سوم عمودی تصویر و نقاط تلاقی آن با خطوط یک‌سوم افقی ، قرار دهید

  2- عکاسی پرتره :

  در عکاسی پرتره ، مهم‌ترین قسمت چهره ، چشم‌های سوژه است . بنابراین می‌توان نقاط تلاقی خطوط افقی و عمودی را محل قرارگیری چشم‌های سوژه در نظر گرفت. همچنین می‌توان ، کادر را به‌گونه‌ای بست که خطوط عمودی یک‌سوم ، از میان چهره سوژه بگذرد و یا اینکه خطوط عمودی یک‌سوم بر محور مرکزی بدن سوژه قرار گیرند می‌توانید از کادر عمودی جلوه بسیار اغراق‌آمیزتری به دست بیاورید. استفاده از زاویه پایین کمک می‌کند تا مدل کشیده‌تر به نظر بیایید.

  3- عکاسی معماری :

  کافی است عناصر خطی بنا را در نظر بگیرید ، تیر ، ستون و دیگر المان‌ها . می‌توانید با قرار دادن این عناصر بر روی خطوط افقی یک‌سوم ، تصویر جذابی ثبت کنید.

  4- عکاسی تبلیغاتی:

  اگر می‌خواهید تصاویر شما در انتقال پیام شما مؤثر باشد ، باید بیشترین تأثیر را روی بیننده بگذارید و درنتیجه محصولات ، کالاها و تولیدات باید در امتداد خطوط یک‌سوم و نقطه تلاقی آن‌ها قرار گیرند.

  1-عکاسی چشم‌انداز

  در عکاسی چشم‌انداز ، خط افق را روی خط یک‌سوم پایین قرار دهید اگر عنصری مانند درخت ، صخره ، کلبه و… درصحنه مشاهده می‌کنید ، سعی کنید آن را در محدوده یک‌سوم عمودی تصویر و نقاط تلاقی آن با خطوط یک‌سوم افقی ، قرار دهید

  2- عکاسی پرتره :

  در عکاسی پرتره ، مهم‌ترین قسمت چهره ، چشم‌های سوژه است . بنابراین می‌توان نقاط تلاقی خطوط افقی و عمودی را محل قرارگیری چشم‌های سوژه در نظر گرفت. همچنین می‌توان ، کادر را به‌گونه‌ای بست که خطوط عمودی یک‌سوم ، از میان چهره سوژه بگذرد و یا اینکه خطوط عمودی یک‌سوم بر محور مرکزی بدن سوژه قرار گیرند می‌توانید از کادر عمودی جلوه بسیار اغراق‌آمیزتری به دست بیاورید. استفاده از زاویه پایین کمک می‌کند تا مدل کشیده‌تر به نظر بیایید.

  3- عکاسی معماری :

  کافی است عناصر خطی بنا را در نظر بگیرید ، تیر ، ستون و دیگر المان‌ها . می‌توانید با قرار دادن این عناصر بر روی خطوط افقی یک‌سوم ، تصویر جذابی ثبت کنید.

  4- عکاسی تبلیغاتی:

  اگر می‌خواهید تصاویر شما در انتقال پیام شما مؤثر باشد ، باید بیشترین تأثیر را روی بیننده بگذارید و درنتیجه محصولات ، کالاها و تولیدات باید در امتداد خطوط یک‌سوم و نقطه تلاقی آن‌ها قرار گیرند.