5روش نا مناسب برای ایجاد لینک: قرض، درخواست، تهاتر، رشوه و خرید

محتوای ویروسی

مدتی قبل مقاله ای درباره لینک سازی نوشتم . این مقاله با استقبال خوبی از سوی خوانندگان مواجه شد .
در این مقاله چگونگی لینک سازی صحیح را توضیح داده است و روش ومسیری را برای راهنمای افراد تازه وارد در این حوزه نشان می دهد تا کار خود را آغاز کنند و در زمینه لینک سازی پیشرفت کنند . همان روشی که گوگل از شما می خواهد تا با مطالعه و یادگیری آن اقدام به ایجاد لینک کنید .
اگر چه این مقاله را هزاران نفر مطالعه کرده اند ، اما بیش از 50 لینک را جذب کرده است و تقریباً 200 اظهار نظر برای آن ارسال شده است که هنوز همه آنها مطالعه نشده اند .
اما ، روش اشتباه چیست ؟

قرض گیری

من مطمئن هستم که کسی که این مطلب را مطالعه می کند ، آن را با لینکش در وب سایت خود قرار می دهد . مثال :
در این قسمت لینک های قرض گرفته شده ارائه شده اند .
بسیاری از پست ها و مطالب این امکان را برای کسانی که اظهار نظر می کنند فراهم می کند تا لینک هایی را درون متن نظراتی که می فرستند قرار دهند و بسیاری نیز این امکان را فراهم نمی کنند .
بنابراین ، بسیاری از کسانی که لینک قرض می کنند نیز کلید واژه های خود را جائیکه نام شان ذکر می شود ، قرار می دهند . من قبلاً مطلب بحث برانگیزی درباره این روش نامناسب روی سایت قرار دادم ، ” چرا اظهار نظر کردن یک روش برای لینک سازی محسوب نمی شود ” .
نرم افزار فیلتر کننده هرزنامه های وبلاگ ما ، بسیاری از این اظهار نظرات را ثبت و ضبط کرده است . با این حال ، هنوز همه سایت ها ، فیلتر کننده هرزنامه درست و مناسبی ندارند و بیشتر مردم یا بصورت خودکار و یا با کپی پیست کردن این نظریات ، آنها را در وب سایت ها قرار می دهند . این روش ، قرض گیری نام دارد و روش اشتباهی است . با انجام چنین روشی ، ممکن است به افزایش نامطمئن و کوتاه مدت رتبه سایت منجر شود . با این حال ، اینها لینک های با کیفیتی نیستند . و سود و منفعت بلند مدتی را در پی نخواهد داشت .

درخواست کردن

و اما درخواست کنندگان را داریم که ایمیل هایی را به افرادی می فرستند که چیزی از درخواست برای لینک نمی دانند .
من اخیراً یک ایمیل کاملاً خلاقانه دریافت کردم . شخصی که ایمیل فرستاده بود خود را بعنوان یکی از طرفداران مطالب من معرفی کرده بود و پیشنهاد کرده بود که ” با مطالعه آنچه که نوشته شده بود ” باید این سایت جدید شبکه اجتماعی را بررسی می کردم . او در این باره نوشته بود که چه سایت جالب و خارق العاده ای است ( بدون هیچ توضیح دیگری ) . او اینطور پیشنهاد کرده بود که من باید مطالبی در این باره می نوشتم زیرا هر شخص دیگری که آن را انجام داده بود ، سایتش با ترافیک بالایی مواجه شده بود . وقتی پاسخ دادم که علاقه ای به این کار ندارم و باید در رابطه با نیات درخواست کننده لینک سایت خود ، صداقت و صراحت بیشتری داشته باشد ، ناراحت شده بود .
البته ، درخواست کردن به شکل های مختلفی انجام می گیرد . اما همه آنها به اندازه آنچه که این فرد انجام داد ، خلاقانه نیستند . بیشتر مردم به کارشناسان و طراحان وب سایت ایمیل می فرستند و از آنها می خواهند تا با آنها لینک برقرار کنند . در حالیکه درخواست کردن یک روش برای لینک سازی به شمار می رود ، اما روشی ناکارآمد است و سریع ترین راه برای اذیت کردن طراح وب سایت است .

تهاتر

من به شما لینک می کنم ، اگر شما به من لینک کنی . من محصول شمار را خریداری می کنم اگر شما محصول من را بخرید . من محصول خودم را به شما نشان خواهم داد اگر شما محصول خود را به من نشان دهید .
نه . این روش چقدر روش بزرگسالانه ای به نظر می رسد ؟ و فکر می کنید این روش را چگونه می توانید برای گوگل بکار گیرید تا مشخص کنید که آن لینک را بدست نیاورده اید ؟ قدرت گوگل این است که الگوها را شناسایی می کند . این الگویی است که به سادگی شناسایی می شود : ” سایت ” ب ” لینک می شود به سایت ” الف ” . اما آیا سایت ” الف ” به سایت ” ب ” لینک می شود ؟
البته ، روش تهاتر یا معامله لینک ها ، با گفتن ” من به شما لینک می کنم اگر شما به او لینک کنید و من به این فرد لینک می کنم اگر او به شما لینک کند ، خلاقیت بیشتری کسب می کند . ” حتی شبکه هایی وجود دارند که می توانید به آنها بپیوندید تا این روند تسهیل شود .
شرکت در این ” حلقه های لینک سازی ” حتی خطرناک تر از روش تهاتر معمولی است . این اعتقاد وجود دارد که گوگل ، عنوان ” همسایگی ” را برای وب سایت ها انتخاب می کند . ” همسایه های بدی ” وجود دارند که شما تمایلی به زندگی در آن محل و همراه با آنها ندارید . با لینک سازی درونی وب سایت ها در حالت همسایگی نا مناسبی ، گوگل فکر می کند شما نیز شخصیت بدی دارید .

رشوه پرداختن

بسیاری از شرکت ها تلاش می کنند تا برای لینک سازی به طراحان وب سایت ها و وبلاگ نویسان رشوه پرداخت کنند . ما در صورتی برای شما مطلب می فرستیم که به ما لینک شوید . اگرچه تشخیص این روش برای گوگل سخت تر است اما روش فوق العاده ای هم نیست . در واقع ، این روش را تأیید نمی کند . ( FTC ) . مطمئن نیستم از خشم و غضب کدام یک بیشتر می ترسم – FTC یا گوگل . به هر صورت ، نباید از قوانین دولت نا فرمانی کرد .

خرید

چندین سایت و شرکت خدماتی به شما کمک می کنند تا لینک های متنی را در دیگر سایت ها که گواهینامه SEO را دریافت کرده اند ، خریداری کنید . همچنین برای خرید لینک بازار سیاه نیز وجود دارد که بازاری کمتر رسمی تر و پنهانی تر و نه آنچنان سازماندهی شده می باشد . من هیچکدام را پیشنهاد نمی کنم .
اگر زیاد با ریسک کردن مشکلی ندارید ، شاید این روش مؤثرترین روش لینک سازی برای طراحان لینک های بد باشد ، زیرا می توانید سایت هایی را که از آنها لینک دریافت می کنید را کنترل کنید و این سایت ها را تجزیه و تحلیل کنید تا مطمئن شوید که لینک ها را در همسایگی بدی قرار نمی دهید . همچنین می توانید لینک ها را درون محتوای مرتبط قرار دهید و از متن مهار برای کلید واژه هایی استفاده کنید که تلاش می کنید برای آن کلید واژه ها رتبه سایت را افزایش دهید . اما و اما نکته اینجاست که این امر ، بسیار خطرناک است .

گوگل صراحتاً اعلام می کند :

با این حال ، برخی کارشناسان SEO و طراحان وب که از روش های خرید و فروش لینک استفاده می کنند و گواهینامه PageRank را نیز دریافت کرده اند ، به کیفیت لینک ها ، منابع و تأثیر بلند مدتی که بر روی سایت آنها دارد ، بی توجه هستند . خرید و فروش لینک که گواهینامه PageRank را گذرانده باشد ، با دستورالعمل های طراحی و نگهداری سایت گوگل در تضاد است و می تواند تأثیر منفی در رتبه بندی سایت در جستجوی نتایج گوگل داشته باشد .
بنابراین ، اگرچه این روش ممکن است کارایی داشته باشد ، اما من خرید لینک را توصیه نمی کنم.
در واقع ، همانطور که ممکن است حدس زده باشید ، ما هیچکدام از روش های قرض گیری ، درخواست کردن ، تهاتر ، رشوه دادن یا خرید لینک را توصیه نکردیم .
اگر باید در رقابت بین یک لینک ساز خیالی و الگوریتم های گوگل ، یک برنده را انتخاب می کردم ، الگوریتم گوگل را برمی گزیدم . به عبارتی دیگر ، گوگل نهایتاً تشخیص خواهد داد که چه کسی لینک ها را ایجاد می کند و چه کسی آنها را بدست می آورد .
من شخصاً کارآفرینانی را در حوزه مدیریت و طراحی سایت می شناسم که در ماه ده ها هزار دلار درآمد کسب می کنند و بدلیل استفاده از روش های نامناسب در ایجاد لینک با شکست مواجه می شوند .
بنابراین ، از این روش های نامناسب استفاده نکنید . این کار ارزش ریسک کردن ندارد .

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!