5 روش برای دریافت بک لینک رایگان به صورت طبیعی

دریافت لینک رایگان

دریافت بک لینک و به صورت کلی لینک سازی نقش بسزایی در دیده شدن وب سایت شما در رتبه های بالای موتور های جستجو دارد.دریافت بک لینک طبیعی همچنین باعث افزایش ورودی به وب سایت شما می شود و شاید به همین علت است که باید به لینک سازی و دریافت بک لینک توجه ویژه ای داشت.

برای شروع و پیش از هر چیز باید بدانیم که بک لینک چیست.بک لینک به هایپرلینک هایی گفته می شود که از یک صفحه در خارج از وب سایت شما به سایت شما داده شده است.در این پست شما را با روش های رایگان دریافت بک لینک آشنا خواهیم نمود.

کسب‌وکار خود را در سرویس Google My Business ثبت کنید

یکی از مهم ترین ابزار ها که توسط گوگل به رایگان در اختیار صاحبان کسب و کار قرار گرفته است سرویس Google My Business که میتواند نقش پررنگی در دریافت بک لینک داشته باشد.به طور کلی صفحات محلی اهمیت بیشتری نسبت به صفحات عمومی دارند و این سرویس گوگل به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را به عنوان یک بیزنس محلی به گوگل معرفی نموده و ترافیک و فروش بیشتری را بدست آورید.

منطق پشت این قضیه این است که کاربران و افرادی که به دنبال کسب و کاری در گوگل می گردند اغلب ترجیح می دهند که گوگل سرویس ها و شرکت هایی که در محل زندگی آنها قرار دارد را به آنها معرفی کند.

بهینه‌سازی صفحات سایت برای یک مکان خاص

بهینه سازی صفحات سایت

برای افزایش شانس دیده شدن کسب‌وکارتان، باید صفحات خود را برای یک مکان مشخص و یا محیط‌های بیشتر، بهینه‌سازی کنید.

برای اینکه شانس بیشتری برای دیده شدن در گوگل داشته باشید باید کسب و کارتان برای یک یا چند محل خاص و مشخص بهینه سازی کنید.بهینه سازی برای یک مکان خاص مشتریان خاص همان محل را به سمت کسب و کار شما روانه می سازد در حالی که تمرکز بر روی چند مکان باعث می شود کسب و کار شما به صورت فرامحلی مورد روئت و شناسایی قرار گیرد.

پست مهمان بنویسید

نوشتن مطلب برای سایت های دیگر که به پست مهمان معروف است به عملی گفته می شود که در آن شما به عنوان صاحب یک کسب و کار برای یک سایت دیگر اقدام به تولید محتوا نموده و در آن به وب سایت خود لینک میدهید تا کاربر پس از مطالعه مطلب با کلیک بر روی لینک وارد وب سایت شما شود.

لینک هایی که از طریق ارسال پست مهمان بست می آیند معمولا با کیفیت تر و قابل اعتماد ترند و دلیل این امر اهمیت بسیاری است که تولید محتوا و وبلاگ نویسی نسبت به سایر تکنیک های بازاریابی دارد.

استفاده از سایت‌های اشتراک‌گذاری

شما همچنین می‌توانید مقالاتی که می‌نویسید یا کتاب‌های الکترونیکی که به سایت‌های اشتراک‌گذاری ارسال می‌کنید را در نظر بگیرید. می‌توانید با تبدیل کردن فایل‌های خود به PDF و آپلود و اشتراک‌گذاری آن در سایت‌های مختلف این کار را انجام دهید.

یکی دیگر از روش های دریافت بک لینک رایگان و طبیعی این است که مقالات و کتاب های الکترونیکی خود را در سایت های اشتراک گذاری ارسال کنید.هم چنین میتوانید تعدادی از مقالات خود را به PDF تبدیل نموده و در این سایت ها به اشتراک بگذارید.این روش زمانی موجب دریافت بک لینک برای وب سایت شما میشود و بازدید کننده را به سایت شما میرساند که بتوانید از این سایت ها Backlink دریافت کنید البته کار چندان دشواری نیست چراکه لینک اینگونه سایت ها اغلب Do follow می باشد.

انتشار محتوا در مطبوعات

به عنوان آخرین راهکار،می توانید محتوای خود را در وب سایت های خبری و مطبوعاتی منتشر کنید و از این روش ترافیک بیشتری برای وب سایت خود جذب کنید چراکه اینگونه وب سایت ها اغلب منبع اخبار برای رسانه های بزرگتر هستند. برای این استراتژی، باید بتوانید محتوایی جذاب تولید کنید تا مورد توجه رسانه‌ها قرار بگیرد تا بتوانید مطلب خود را در این سایت‌ها منتشر کنید.

سخن آخر

ذکر این نکته میتواند بسیار حایز اهمیت باشد که روش های ذکر شده در این مقاله تنها روش های دریافت بک لینک نیستند و روش های متنوع دیگری وجود دادر که در پستی جداگانه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.در این مقاله تنها به تعدادی از روش های رایگان اشاره شد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!