4 صفحه مهم وب سایت ( و نحوه بهینه سازی آنها چگونه است )

معرفی تگ های مهم در سئو

در وب سایت شما برخی صفحات دارای اهمیت بیشتری نسبت به دیگر صفحات هستند . بله ، ممکن است بسیاری از شما معتقد باشید این نظر خیلی واضح است – اما تعجب من از این است که که چرا افرادی که این دیدگاه را برای وب سایت خود بکار گرفته اند تا مخاطب بیشتری جذب کنند ، بسیار معدود هستند .
تمام بحث من درباره معدود میوه های آویزانی است که باید چیده شوند ؛ درباره قبول کردن وظایف و مسئولیت های آسانی است که نتایج بزرگ و قابل توجهی در پی دارند . هر مطلبی را که در این مقاله مطرح می کنم این احتمال را دارد تا عملکرد سایت شما را تنها با اعمال تغییرات جزئی ، بهبود بخشد .
بحث را شروع می کنیم . هر وب سایتی متفاوت از دیگر وب سایت ها است ، اما بطور کلی ، تمام وب سایت ها ، 4 صفحه خیلی مهم ( و پر بازدید ) می باشند که عبارتند از :
1-صفحه اصلی
2-صفحه درباره سایت
3-صفحه بلاگ نویسی
4-صفحه ارتباط با ما

 

چگونگی بهینه سازی سایت برای این صفحات

در این مقاله ، درباره بهینه سازی هر یک از این صفحات توضیح خواهم داد . ( و اگر پر بازدید ترین صفحات شما ، متفاوت از صفحات مذکور در بالا باشد ، به اطلاعاتی درباره نحوه بهینه سازی صفحات خود در وب سایت مورد نظر دست خواهید یافت .)
منظور من از ” بهینه سازی ” صفحه وب سایت چیست ؟
احتمالاً شما اصطلاح ” بهینه سازی ” را در عباراتی مانند “ بهینه سازی موتور جستجو ( SEO ) ” ، ” بهینه سازی میزان تبدیل (CRO ) ” ، بسیار زیاد شنیده اید . من در این قسمت قصد دارم به موضوعی فراتر از آن چه ذکر شد اشاره کنم ، با این حال توصیه می کنم هر آنچه را که ارائه می کنم ، به بهینه سازی هر دو عبارات مذکور کمک خواهد کرد .
تعریفی از بهنیه سازی را که قصد توضیح آن را دارم ، صفحات بهینه شده توسط کاربر را ایجاد خواهد کرد . در ادامه مفاهیم SEO و CRO ، نگاه کلی به ایده ای جامع تر با تصویری فراگیر ، امری آسان است . هر سایتی در ابتدا و اول از همه باید برای کاربر بهینه سازی شده باشد . در این قسمت توضیحاتی درباره نحوه بهینه سازی صفحات سایت ارائه می شود .

چگونه صفحات سایت را بهینه سازی کنیم ؟

چارچوب کلی برای بهینه سازی تمام صفحات سایت ، همان چارچوبی است که برای بهینه سازی صفحات اصلی ، صفحه درباره سایت ، صفحه وبلاگ نویسی و صفحه درباره ما می باشد ، است . دو پرسش ساده برای هر صفحه ای از سایت وجود دارد و مشخصه های بهینه سازی این صفحات ، ناشی از پاسخ به آن دو پرسش می باشد . پرسش اول درباره کاربر است و پرسش دوم در رابطه با شما مطرح می شود .و اما پرسش ها :
پرسش 1 : کاربر به دنبال چیست ؟
به یاد داشته باشید که تأکید ما بر کاربر است . چرا آنها کار خود را با صفحه ای که در آن هستند ، آغاز می کنند ؟ مطالبی است که باید بدانید :
-آنها اهل کجا هستند ؟ مسأله در اینجا مشخص کردن هویت و ریشه خانوادگی کاربر است ، لذا می توانید محتوای مرتبطی را ارائه کنید .
-آیا آنها متعلق به موتور جستجو هستند ؟ ( اگر چنین است ، کدام بازیابی اطلاعات است ؟ )
-آیا ایمیل است ؟ ( چه نوع ایمیلی است ؟ )
-آیا فهرست ، هدایت کننده است ؟ ( چه گزینه هایی در این فهرست وجود دارند ؟ )
-آنها به چه اطلاعاتی نیاز دارند ؟ هر صفحه ای به تنهایی می تواند مقدار مشخص و محدودی از اطلاعات را ارائه کند ، لذا باید مشخص کنید که آن اطلاعات در چه رابطه ای هستند . شما از آنها می خواهید تا اطلاعات مورد نظر شما را به گونه ای متوجه شوند که متعاقباً اقدامی انجام دهند ( که این موضوع در پرسش بعدی مدّ نظر قرار می گیرد ) .
به یاد داشته باشید : کم ، زیاد است . هر چه اطلاعات بیشتری را در صفحات اصلی بارگذاری کنید ، احتمال به خاطر سپردن آن اطلاعات توسط کاربر ، به همان اندازه کمتر می شود . اطلاعات کمی را در اختیار کاربران قرار دهید و بدین ترتیب آنها اطلاعات را بهتر به خاطر می سپارند و همان کاری را انجام می دهند که مدّ نظر شماست .
نکته : از اطلاعات بصری مانند ویدئوهای توصیفی ، نمودارهای تصویری ، عکس های ضبط و ثبت شده و مواردی این چنینی ، برای کمک به فشرده سازی اطلاعات در یک صفحه ، استفاده می شود . برای بازدهی بیشتر تصاویری که بارگذاری کردید ، مطمئن شوید که تصاویر و ویدئو ها را به درستی بهینه سازی کرده اید .
زمانیکه به پرسش  ” کاربر به دنبال چه اطلاعاتی است  ” ، پاسخ دادید ، هنوز در نیمه راه قرار دارید . و اما پرسش دوم :

پرسش 2 : هدف من برای کاربرچیست ؟

حالا ، وقت آن است تا از کاربر بخواهید تا کاری انجام دهد . اینجا همان قسمتی است که بیشتر صفحات با مشکل مواجه می شوند . یکی از مهمترین اجزای هر صفحه از وب سایت ، قسمت فراخوانی برای اقدام ( CTA ) آن است و بسیاری از صاحبان وب سایت ها متوجه این مسأله نیستند که هر صفحه از وب سایت باید حاوی حدأقل یک CTA باشد .
صفحه اصلی نباید طوری باشد که کاربر آن را مشاهده و بلافاصله ترک کند . صفحه معرفی محصول نباید به گونه ای باشد که کاربر آن را مشاهده و سپس ترک کند . صفحه بازاریابی محتوا ، برای جذب مخاطب نیست ، بلکه برای بازاریابی کاربر است . اگر قصد دارید فقط یک نکته از این مقاله را حفظ کنید ، اجازه دهید آن نکته این باشد که هر صفحه ای از سایت نیاز به یک CTA دارد .
چرا من اینقدر بر این نکته پافشاری می کنم ؟ زیرا هر بخشی از دانش و اطلاعات ، نیازمند برخی بازخوردها می باشد : هر صفحه ای دربردارنده دانش وآگاهی است و آن دانش و آگاهی نیازمند واکنش و بازخورد است . بنابراین ، آنچه که از کاربر انتظار دارید تا انجام دهد ، چیست ؟ این همان هدف شما برای کاربر است ، و زمانیکه با مشکلات بهینه سازی مهمی مواجه می شوید ، باید صراحتاً مشخص و تعریف شود .
لذا ، پرسش تخصصی تری که مطرح می شود این است که ” من از کاربر انتظار انجام چه عملی را دارم ؟ ” دانش و آگاهی به تنهایی کافی نیست . کاربرد و استفاده هر صفحه در چیست ؟ در اینجا نمونه هایی از صفحات وب سایت هایی را ذکر می کنیم که این کار را به خوبی انجام داده اند ..

صفحه اصلی HubSpot

صفحه اصلی HubSpot به خوبی صفحه آرایی شده است و دارای CTA مشخص ، مطالب سر صفحه و محتویات مرکزی مناسبی است . کاربر بنا به دلایلی در صفحه اصلی HubSpot است و شاید این دلیل رشد و پیشرفت کسب و کار آن کاربر باشد . عنوان بالای صفحه در رابطه با ” من به دنبال چه چیزی هستم ؟ ” می باشد و کلیدهای CTA به من اعلام می کنند ، کاربر ،به نظر من مرحله بعدی چیست . ( یادداشت ها و حاشیه نویسی های سفید ، متعلق به من است و مربوط به HubSpot نیست .)

اکنون ، ببینیم عملکرد سایت HubSpot در صفحه درباره سایت چه گونه است .

صفحه درباره سایت HubSpot

هر کاربری ممکن است بنا به دلایل مختلفی روی صفحه درباره سایت کلیک کند . از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد :
-کاربر می خواهد از حوزه فعالیت سایت آگاه شود .
-کاربر می خواهد با سایت همکاری  کند .
-کاربر می خواهد از قانونی بودن و مجاز بودن سایت مطمئن شود .
-کاربر می خواهد بداند که آیا خدمات کسب و کار مربوطه در موقعیت یا حوزه فعالیت کاربر ارائه می شود .
-کاربر می خواهد موفقیت کسب و کار مربوطه را تجزیه و تحلیل کند .
می توان این دلایل را همینطور ادامه داد . دلایل بسیاری وجود دارد که باعث شود کاربر به این صفحه سر بزند ، اما تمامی این دلایل بخش مهم واصلی تمایل برای دستیابی به اطلاعات است . و حالا نگاهی به صفحه درباره سایت HubSpot می اندازیم .

کاربر احتمالاً به دنبال اطلاعاتی درباره هویت شرکت سایت مورد نظر است و وی می تواند برای اقدام به چنین امری ، روی دکمه ” درخواست فروش ” کلیک نماید . کلید ماندگار کناری در تمام طول صفحه و تا انتهای آن ثابت باقی می ماند .
با این حال ، سطوح عمیق تری از هم اطلاعات و هم اقدامات وجود دارد . هر چه اطلاعات جزء به جزء و تفصیلی باشند ، CTA متناظر آن ها نیز به همان نسبت تفصیلی و دقیق می باشد . در بقیه صفحه سایت اطلاعاتی را در این رابطه مشاهده کردم که شرکت در ارائه دعوتنامه برای پیوستن به گروه کاری شرکت ، موفق عمل کرده است :

نهایتاً می توانم آنها را دنبال کنم ، اگر تمایل به این کار داشته باشم .
این یک مثال از صفحه درباره سایت بهینه شده به منظور افزایش مشارکت کاربر ، افزایش میزان تغییر و ارتقاء برند و عنوان تجاری سایت می باشد . ارائه توضیحات درباره کاربر به همان اندازه ارائه اطلاعات درباره شرکت است ، زیرا به کاربر ارزش و اعتبار می بخشد – درخواست شغل می کند – گزارشی را بطور رایگان دانلود می کند و حتی برای محتوای ارزشمند ، با برندی معتبر ارتباط برقرار می کند .

 

نکاتی درباره بهینه سازی هر صفحه ای از وب سایت

اکنون ، چارچوبی همراه با دو مثال را ارائه می کنیم ، نکات تخصصی تری که به بهینه سازی مهمترین صفحات وب سایت شما کمک می کند .

1)صفحه اصلی

از عنوان و سر تیتر بزرگ و برجسته ای استفاده کنید ، و مهمترین اطلاعات و محتوای سایت را در قسمت سر صفحه و مرکز سایت قرار دهید .

-جریانی را ایجاد کنید . هر مکانی را که فکر می کنید کاربر از آنجا بازدید می کند و اقدامات بعدی آنها را مشخص کنید .
-CTA سایت خود را تا حد امکان برجسته و مشخص کنید . هر صفحه اصلی مجاز به در اختیار داشتن چندین CTA مختلف است – امکان انتخاب آسان را برای کاربر با ایجاد کلیدهای CTA بزرگ که به راحتی کلیک می شوند ، فراهم کنید . بیشتر اوقات ، کاربر از صفحه اصلی بعنوان روشی برای یافتن مقصد بعدی وی استفاده می کند . به همین منظور ، باید فهرست هدایت کننده را بسیار مشخص و متمایز ایجاد کنید .

2)صفحه درباره سایت

-ارائه دهنده مهمترین و مرتبط ترین اطلاعات بالای صفحه می باشد . کاربر فقط به یک دلیل از صفحه درباره سایت بازدید می کند – و آن پاسخ به پرسش های مطرح شده بدون مرور کردن آنها می باشد .
-حدأقل دربردارنده یک CTA باشد . به یاد داشته باشید که بیشتر کاربران صرفاً بدنبال اطلاعات نیستند ، آنها در پی مشارکت و همکاری در سطوح عمیق تری نیزمی باشند .

3)بلاگ نویسی

-اطلاعات خود در صفحه وبلاگ را به وضوح سازماندهی کنید ، و مطمئن شوید که اطلاعات ارائه شده ، دلایل بازدید کاربر از این صفحه را برطرف ساخته است . بیشتر کاربران تمایل دارند تا آخرین مقالات را مطالعه کنند ، پس آنها را در این صفحه قرار دهید . ممکن است بخواهید مطالب مختلف مانند ” تازه ترین مطالب ” ، ” محبوب ترین مطالب ” یا دیگر دسته بندی ها را در صفحه اصلی بلاگ ساماندهی کنید .
-وجود CTA درصفحه بلاگ ، اسم نویسی و ثبت نام کاربر در صفحه بلاگ ، دانلود کردن رایگان منابع مختلف و مواردی از این قبیل را تسهیل می کند . اگر چه کاربر قصد دارد اطلاعاتی را بدست آورد ،  اما شما نیز از او می خواهید تا مشارکت داشته باشد و با سایت در ارتباط باشد . (برای کسب اطلاع از 8 نوع CTA که می توانید در صفحه بلاگ خود استفاده کنید در این قسمت کلیک کنید ((Click here for 8 types of CTAs you can try on your blog)) .
-CTA را در طراحی اصلی صفحه بلاگ خود مدّ نظر قرار دهید به گونه ای که در هر مطلب بلاگ به طور مشخص نشان داده شوند . بر اساس تجربه شخصی خودم ، بیشتر بازدید کنندگان از صفحه بلاگ ، بجای آنکه صرفاً از صفحه بلاگ سایت شما بازدید کنند ، از طریق جستجوی اساسی ، بدنبال مطالب و مقالات منحصر بفرد هستند . برای مشارکت دادن این قبیل کاربرانی ، CTA را در قسمت کناری سایت ، پاورقی صفحه و دیگر بخش های سایت قرار دهید ( برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب بهترین CTA برای هر مطلبی که در صفحه بلاگ قرار می دهید ، روی این قسمت کلیک کنید ((Learn how to pick the perfect CTA for each blog post here)) .

4)صفحه تماس با ما

-اطلاعاتی را که کاربر بدنبال آن ها است را بالای صفحه قرار دهید . آدرس ایمیل – شماره تلفن – فرم  تماس – نقشه – آدرس پستی – و غیره . از تمامی این چهار صفحه ، صفحه تماس با ما ، بر بخش تفصیلی و جزئیات کاربر تأکید دارد .
-از CTA استفاده کنید که امکان تماس آسان  کاربر با سایت را فراهم نماید ( زیرا ، احتمالاً به همین دلیل کاربر از صفحه تماس با ما سایت بازدید می کند ) . CTA را واقعاً آشکار و متمایز ایجاد کنید و کاربر را با برآورده کردن بلافاصله اهداف و نیات وی با استفاده از نسخه CTA مانند ” الان گفتگو کن ! ” ، ” الان ایمل بزن ! ” ، مشارکت دهید .
بعنوان نتیجه گیری باید گفت که برای بهینه سازی حرفه ای صفحات وب سایت : پر بازدید ترین صفحات سایت خود را شناسایی کنید ، و مشخص کنید که چرا کاربران بیشتر از این صفحات بازدید کرده اند ، آنچه که مدّ نظر آنهاست را در اختیارشان بگذارید و متقابلاً از آنها بخواهید که با شما در ارتباط باشند . صرف نظر از صفحات پر بازدید یا حتی ماهیت وب سایت خود ، می توانید کاربران را به مشارکت بیشتر تهییج کنید .
رسالت شما نه فقط انتشار و ارائه اطلاعات است ، بلکه همچنین درخواست بازخورد و واکنش از سوی کاربران نیز می باشد . اطلاعاتی که ارائه می کنید نیازمند بازخورد و پاسخ از طرف کاربر می باشد . از آنها بخواهید .

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!