چگونه کیفیت عکس های آپلود شده در وردپرس را تغییر دهیم ؟

فشرده سازی عکس ها توسط وردپرس

بصورت پیش فرض وردپرس عکس های آپلود شده را جهت بهبود عملکرد فشرده سازی می کند . میزان فشردگی و تغییر در کیفیت عکس ها توسط کاربران قابل تغییر نیست و بسیاری از تصاویری که آپلود می شوند دچار افت کیفیت شده و ظاهر نامناسبی را در سایت ایجاد می کنند . هر بار که شما عکسی آپلود می کنید (فرمت jpeg) وردپرس بصورت اتوماتیک آن را تا 90 درصد کیفیت آن فشرده می کند . در وردپرس 4.5 به بعد این فشرده سازی تا 82% کیفیت اصلی افزایش می یابد .

غیر فعال سازی فشرده سازی تصاویر توسط وردپرس :

در صورتی که شما عکاس هستید و تمایل دارید تصاویر شما در وب سایت با بهترین کیفیت قرار گیرد این قابلیت وردپرس می تواند برای شما ناکارآمد باشد . بنابراین بهتر است این قابلیت را غیر فعال نمایید .

برای اینکه وردپرس تصاویر jpeg شما را فشرده نکند کافیست کد زیر را در فانکشن قالب خود قرار دهید . عدد 100 به معنای کیفیت کامل برای تصاویر آپلودی است

تغییر میزان فشرده سازی تصاویر توسط وردپرس :

در صورتی که فعالیت شما بصورت متمرکز بر روی تصاویر نیست احتمالا تغییر کیفیت تصاویر برای شما محسوس نخواهد بود . بنابراین می توانید با خیال راحت مقدار فشرده سازی را بالا ببرید . جهت افزایش میزان فشرده سازی کد زیر را در فانکشن قالب سایت خود قرار دهید . هرچه میزان عدد 75 کاهش یابد فشرده سازی بیشتر شده و کیفیت تصویر بیشتر کاهش می یابد .

 

Thumbnail ها را تازه سازی کنید :

پس از اعمال تغییرات فوق در فایل فانکشن ، به دلیل اینکه در هنگام آپلود تصاویر thumbnail  با کیفیت پایین ساخته شده اند می بایست کلیه thumbnail ها را تازه سازی نمایید . برای این کار می توانید از افزونه regenerate your thumbnails استفاده کنید . با استفاده از این افزونه می توانید به صورت کلی تصاویر اپلود شده تازه سازی نمایید  که با توجه به تعداد عکس های آپلود شده زمانبر خواهد بود . همچنین امکان تازه سازی تصاویر برای هر پست بصورت مجزا مقدور است .

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!