تولید چه نوع محتوایی باعث به دست آوردن رتبه بالا در گوگل میشود؟

انواع محتوا

حجم بالای تولید محتوا در یک سایت تضمین کننده رتبه بالای یک سایت در رتبه بندی گوگل نیست. برای به دست آوردن رتبه بالا در گوگل علاوه بر خود محتوا چارچوب محتوا بسیار مهم تلقی میشود. پس برای به دست آوردن رتبه بالا در گوگل باید چارچوب یک محتوا را براساس اصول خاصی پیاده سازی کرد. در این مقاله به آموزش این تکنیک ها میپردازیم. در این مقاله فقط به بررسی محتوای یک سایت می پردازیم .یعنی بررسی شرایطی که در رتبه بندی گوگل فقط محتوا مهم است .نه دیگر فاکتورهای رتبه بندی گوگل.

موارد دخیل در رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل

برای به دست آوردن رتبه بالادر گوگل حدود 200 فاکتور مهم دخیل هستند. که این 200 فاکتور به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند. سئوی داخلی و سئوی خارجی. از جمله موارد مهم برای رتبه بندی گوگل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قدرت و اعتبار سایتی که محتوا در آن منتشر می شود.
 • کیفیت محتوا و میزان مفید بودن آن برای مخاطبان سایت
 • ساختار مطلوب و نظام یافته سایت به جهت دسترسی آسان به بخش های مختلف سایت.
 • لینک های داخلی و خارجی صفحه مورد نظر.
 • و ده ها موارد دیگر …
بهترین محتوا
55000864 – best content – white keyboard concept. hand of young man on best content red keypad. best content concept. hand finger press best content button. 3d render.

بهترین محتوا از نظر گوگل چیست؟

دو موضوع مهم برای تولید محتوای مناسب باید مد نظر قرار گیرد. موضوع اول، محتوا باید برای مخاطب تهیه شود نه گوگل. موضوع دوم، از نظر فنی باید محتوا طوری تنطیم شده باشد. تا خزنده های گوگل به راحتی بتوانند از آن استفاده و تفهیم شوند. بهترین شرایط این است .که متن از نظر ساختار فنی به صورت اصولی پیاده سازی شده باشدتا به راحتی توسط گوگل شاخص گذاری شود .و از نظر بصری و محتوایی بتواند رضایت کاربران وب سایت را جلب کند .زیرا یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه دهی وب سایت رضایت کاربران است.

چرا رضایت مخاطب اهمیت بالایی دارد؟

هر سایتی که تعداد بازدید و مخاطب بیشتری دارد. از نظر گوگل ارزش بالایی دارد. علاوه بر تعداد بازدید و مخاطبان یک سایت بازخورد مخاطبان نیز روی رتبه سایت بسیار اثر گذار است. به عنوان مثال اگر مخاطبین یک وب سایت به واسطه ارزشمندی مطالب یک وب سایت مطالب آن را از طریق مختلف باز نشر کنند .این بازخورد از نظر گوگل بسیار حائز اهمیت است. و باعث افزایش رتبه یک وب سایت میشود. این فاکتور مهم علاوه بر این روی بانس ریت یک وب سایت تاثیر مثبت میگذارد.

رتبه بندی در گوگل
رتبه بندی در گوگل

کسب رتبه خوب در نتایج جستجوی گوگل

هدف این مطلب فقط بررسی مواردی بود که روی رتبه بندی یک سایت از نظر محتوا تاثیر گذار است. و نه دیگر فاکتورهای مهم سئوی یک وب سایت. مبحث افزایش رتبه یک وب سایت یک بحث رقابتی است. یعنی هرچه رقبای شما کار خود را بهتر انجام دهند کار شما برای به دست آوردن رتبه بالا در گوگل سخت تر میشود. به طور کلی برای تولید محتوایی که هم از نظر گوگل و هم کاربران مهم تلقی شود باید متن مورد نظر دارای ویژگی های زیر باشد:

 • جامع و کامل بوده و حاوی اطلاعات ارزشمندی باشد.
 • از لحاظ نگارشی و املایی هیچگونه اشتباهی در آن وجود نداشته باشد.
 • از تگ های H1، H2 و H3 به درستی در عنوان و تیترها بهره گرفته شود.
 • محتوا باید طولانی باشد اما کلمات و جمله‌های اضافی نداشته باشد.
 • از کلمات کلیدی به‌صورت هوشمندانه‌ای در بین محتوا استفاده شود.
 • از تصاویر و المان‌ها برای تعامل بهتر با کاربر استفاده شود.
 • صفحه و سایت موردنظر ازلحاظ ساختاری در سطح ایده آلی باشند.

اگر شما مطالب وب‌سایت خود را با توجه به مطالب ذکرشده نشر دهید. و از سوی دیگر سئوی خارجی وب‌سایت خود را به‌صورت اصولی پیاده‌سازی کنید. می‌توانید ازنظر گوگل رتبه بالا را به دست آورید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!