معرفی 10 تگ مهم در سئو     

تگ ها در سئو

موتورهای جستجو برای درک محتوای یک وب‌سایت از تگ‌های موجود در صفحات استفاده می‌کنند.به‌طور مثال تگ titleبه‌عنوان، یک صفحه وب‌سایت اشاره می‌کند.در یک صفحه وب ممکن است. هزاران تگ استفاده‌شده باشد .اما همه‌ی تگ‌ها برای موتورهای جستجو مهم تلقی نمی‌شوند.در این مقاله به بررسی10تگ مهم در سئو می‌پردازیم.

تگ عنوان

مهم‌ترین تگ در یک صفحه وب تگ title است. زیرا متنی که در این تگ قرار می‌گیرد. عیننا در نتایج جستجو در گوگل نمایش داده می‌شود.این تگ مهم‌ترین تگ در سئوی داخلی یک وب‌سایت محسوب می‌شود.

تگ توضیحات

دومین تگ مهم در صفحات وب تگ descriptionاست.محتوای این تگ در نتایج جستجو زیر تگtitleقرار می‌گیرید.سعی کنید در محتوای این تگ حتماً یک یا دو بار از کلمه کلیدی وب‌سایت استفاده کنید.و از محتوای جذاب در این تگ استفاده کنید.

تگHeadings

این تگ‌ها مشخص‌کننده ،سر تیترهای یک وب‌سایت هستند.مهم‌ترین تگ در این نوع h1 است و تگh5 دارای کمترین الویت در این نوع تگ محسوب می‌شود.تگh6هیچ اهمیتی ندارد.و اهمیتش مانند تگpاست.در هنگام استفاده از این تگ باید به نکات زیر توجه کنید:

  1. در یک صفحه وب فقط از یک تگh1استفاده کنید.
  2. محتوای تگh1و تگtitle باید کاملاً شبیه به هم یا یک محتوای نزدیک به هم باشد.
  3. قبل از تگ h1در صفحه نباید از هیچ تگ headingاستفاده شود.
  4. تگ‌های headingحتماً باید باschemaنام‌گذاری شود.

تگ لینکa

از این تگ برای اتصال صفحات وب به یکدیگر استفاده می‌شود.لینک‌ها یکی از مهم‌ترین فاکتورها در سئو یک وب‌سایت محسوب می‌شود.در هنگام استفاده از لینک‌ها در صفحات وب باید به یک سری نکات توجه کرد.

  1. آدرس‌دهی لینک‌ها باید به‌صورت مطلق باشد.یعنی به‌صورت sorinet/test ونه /test/
  2. برای همه‌ی تگ‌ها حتماً از خاصیتtitleاستفاده کنید.
  3. برای لینک‌های خارجی حتماً خاصیت target_blankرا روی newtab قرار دهید.
  4. اگر از محتوای صفحات لینک‌های خارجی خود مطمئن نیستید. حتماً لینک را روی nofollowقرار دهید.
  5. لینک‌های داخلی صفحات خود را به‌هیچ‌عنوان روی nofollowقرار ندهید.

شناسه تصاویرalt

موتورهای جستجو محتوای  یک عکس را به سه روش مختلف شناسایی می‌کنند.از طریق شناسه altتصاویر، از طریق نام و آدرس تصویرویا با استفاده از محتوای صفحه‌ای که عکس در آن قرارگرفته است.

برای هر صفحه وب حتماً یک تصویر شاخص قرار دهید. و در خاصیت alt آن حتماً از کلمه کلیدی کنید.نیازی نیست برای همه‌ی تصاویر صفحه خاصیتaltرا تنظیم کنید.فقط برای تصاویر بزرگ و باکیفیت از این خاصیت استفاده کنید.

تگ Canonical

این تگ یکی از مهم‌ترین تگ‌های سئو محسوب می‌شود، که  بین تگ باز و بستهheadقرار می‌گیرد.این تگ شامل آدرس اصلی سایت است .و باعث هدایت موتورهای جستجو به صفحه اصلی سایت می‌شوند.و از این طریق موتورهای جستجو به صفحه اصلی سایت هدایت می‌شوند. و صفحه اصلی سایت را در نتایج جستجو خود قرار می‌دهند.یک یکی دیگر از وظایف این تگ هدایت صفحات مشابه به صفحه اصلی است.

تگ Robots

این تگ مشخص‌کننده این است. که موتورهای جستجو صفحه شمارا ایندکس کنند یا خیر.اگر این تگ رویnoindexباشد موتورهای جستجو صفحه شمارا ایندکس گذاری نمی‌کند.ولی در غیر این صورت صفحات شما توسط گوگل بررسی می‌شود.اگر شما در صفحات خود از این تگ استفاده نکنید گوگل حالت پیش‌فرض را در نظر می‌گیرد. و صفحات شمارا ایندکس می‌کنند.درباره استفاده از این تگ حتماً باید به چند نکته مهم توجه کنید.نکته اول،اگر می‌خواهید تمامی لینک‌های موجود در صفحه را nofollowباشد با این تگ را به‌صورت nofollow ، indexقرار دهید.عده‌ای از وب مستران این تصور رادارند که اگر follow،indexرا در صفحه خود قرار ندهند صفحات آن‌ها توسط گوگل ایندکس نمی‌شوند.اما همان‌طور که گفته شد در صورت عدم وجود این تگ در صفحه موتورهای جستجو حالت پیش‌فرض را در نظر می‌گیرند.و نکته آخر این‌که در استانداردhtmlهیچ تگی تحت عنوان followوجود ندارد.واین تگ یک تگ کاملاً غیراستاندارد و من‌درآوردی است.

تگ country ,location و geo.position

اگر می‌خواهید در سئوی محلی رتبه خوبی را به دست آورید. حتماً از تگlocationاستفاده کنید.این تگ مشخص‌کننده مکان دقیق محلی که شما در آن خدمت را ارائه می‌دهید است..و تگgeo.positionشامل آدرس دقیق محل دفتر سایت شماست.البته عوامل دیگری مثل محلhost و زبان سایت شما نیز برای به دست آوردن رتبه خوب محلی تأثیرگذار است.

تگ publisher

این تگ صفحه گوگل پلاس شمارا به موتورهای جستجو معرفی می‌کند.این تگ به‌صورت مستقیم هیچ تأثیری روی سئو وب‌سایت شما ندارد اما می‌تواند برای تکمیل Knowledge Graphشما کمک کند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!