در طراحی حرفه‌ای سایت باید چه مواردی رعایت شود

صفحه درباره ما در طراحی سایت شرکتی

یک طراحی سایت موفق به عوامل زیادی بستگی دارد تا بتوانید از وب‌سایتی که برای شما طراحی‌شده است بهترین بهره‌برداری ممکن را ببرید و پولی که برای دریافت این خدمات پرداخت کرده اید به یک سرمایه‌گذاری واقعی تبدیل شود نه اینکه هزینه‌ای کرده باشید و از آن استفاده‌ای نبرید.

مطمئناً همه ما وقتی سرمایه‌گذاری می‌کنیم انتظار داریم علاوه بر برگشت سرمایه ، سود بیشتری هم از آن سرمایه‌گذاری ببریم.


تحلیل امکانات در طراحی سایت

لازم است بدانید همه شرکت‌های طراحی سایت بنا به تجربیات متفاوتی که نسبت به اجرای پروژه‌های خود داشته‌اند تمام این موارد یا بخشی از آن‌ها را در وب‌سایت‌ها خود رعایت می‌کنند. پس قبل از اینکه پروژه وب‌سایت خود را سفارش دهید حتماً این مقاله را به‌دقت بخوانید و در سفارش وب‌سایت خود این موارد را رعایت کنید و از طراح سایت خود بخواهید این اصول را رعایت کند.

یکی از عواملی که باعث موفقیت یا شکست وب‌سایت شما می‌شود این است که امکانات موردنیاز وب‌سایت خود را به‌درستی شناسایی نکنید و این امکانات را به‌گونه‌ای کنار هم بچینید یا سفارش دهید که وب‌سایت شما ناقص به نظر برسد. البته همیشه ایده آل هم خوب نیست وب‌سایت‌های زیادی را هم دیده‌ایم که به خاطر ایده آل گرایی مالکانشان هیچ‌گاه وارد عرصه بهره‌برداری و رقابت نشده‌اند به این خاطر که همیشه مالان این وب‌سایت‌ها به فکر توسعه نرم‌افزاری آن بوده‌اند و شروع به کار کردن با آن وب‌سایت را منوط به اضافه کردن امکانی دیگر به آن کرده‌اند و همیشه فکر می‌کنند با امکانات زیادی که وب‌سایتشان داشته باشد موفقیتشان تضمینی است اما این‌طور نیست امکانات مختلفی که به وب‌سایت خود اضافه می‌کنید باید از پس یک تجربه موفق یا شکست قلیان کرده باشد در غیر این صورت آن ویژگی که به وب‌سایت خود اضافه می‌کنید .خود باعث شکست وب‌سایت شما می‌شود پس برای وب‌سایت خود بزرگ فکر کنید اما کوچک اقدام کنید تا از اقدامات کوچک خود تجربه کسب کنید و تجربیات خود را درراه افزودن امکانات مختلف به وب‌سایت خود به کار ببندید.

به‌شخصه تجربه دیگری هم دارم ! در یکی از قراردادهایی که داشتیم جهت مشاوره به مشتری‌مان گفتیم برخی از امکانات مورد نظرشان که می‌خواهند در طراحی سایتشان داشته باشد متناسب با فرهنگ حاکم بر گروه هدفشان نیست اما بر وجود این امکانات پافشاری کردند ، اما پس از اجرا و بهره‌برداری از آن وب‌سایت به این نتیجه رسیدند که گروه هدفشان نمی‌تواند از این امکانات وب‌سایت استفاده کنند اما این وقتی بود که وب‌سایت اجراشده بود و برای اجرای آن هزینه کرده بودند درصورتی‌که می‌توانستند همان هزینه را برای بازاریابی وب‌سایتشان به کار ببرند.

تجربه کاربری و اهمیت آن در طراحی سایت

سؤال مهم این است که کاربران شما وقتی وارد وب‌سایتتان می‌شوند از کار با سایت شما لذت می‌برند ؟ آیا به‌راحتی به بخش‌های مختلف وب‌سایت شما دسترسی پیدا می‌کنند یا برای اینکه کلید خاصی را بزنند به دنبال آن کلید بگردند ؟ یا به‌سختی آن را پیدا کنند ! تمام این‌ها به تجربه کاربری بستگی دارد ما علمی را تحت عنوان user experience  داریم که به تحلیل ، بررسی و بهبود تجربه کاربری می‌پردازد بگذارید با یک مثال ساده تجربه کاربری را برایتان روشن کنم.

حتماً ساعت موبایل خود را برای ساعت خواصی تنظیم کرده‌اید ! دیده‌اید که بعد از زدن کلید تأیید به شما نشان می‌دهد که مثلاً 1 ساعت دیگر شروع به زنگ زدن خواهد کرد این پیغام به این جهت اهمیت پیدا می‌کند که صحت انجام تنظیمات را نشان می‌دهد به این اتفاق تجربه کاربری می‌گوییم ! حال فرض کنید این پیغام برای شما نمایش داده نشود ! آنگاه چه اتفاقی خواهد افتاد ! بله حتماً چندین و چند مرتبه اقدام به تنظیم ساعت خواهید کرد چون نسبت به تنظیم صحیح آن مطمئن نشده‌اید.

اگر کاربران تجربه خوبی از وب گردی در سایت شما نداشته باشند مطمئن باشید دیگر به وب‌سایت شما سر نخواهند زد.

اگر تجربه کاربری در طراحی سایت برایتان اهمیت بالایی دارد می‌توانید با ما به‌عنوان شرکت طراحی سایت مشهد تماس حاصل فرمایید 05136146960

رابط کاربری و اهمیت آن در طراحی سایت 

آیا کاربری که وارد وب‌سایت شما شده است همه اجزای سایت را به‌عنوان یک پیکر واحد می‌بیند ؟ آیا بخش‌های مختلف وب‌سایت یکپارچگی لازم رادارند ؟ آیا نوع طراحی و رنگ‌بندی به‌گونه‌ای چشم‌نواز انتخاب‌شده‌اند ؟ یا فقط به بخش‌های نرم‌افزاری و درست ‌کار کردن نرم‌افزار فکر کرده‌اید ؟

وب‌سایت ما ویترین و محل کار آنلاین ماست ! اگر به‌درستی طراحی نشود کاربران به این پیش‌فرض می‌رسند که با یک مجموعه غیرحرفه‌ای و مبتدی طرف هستند ! پس دیگر انتظار فروشش از وب‌سایت خود را نداشته باشید.

برای انتخاب رنگ‌های مناسب می‌توانید color ring را جستجو کنید آموزش‌های زیادی برای استفاده از این ابزار برای انتخاب رنگ‌هایی که باهم هارمونی داشته باشند وجود دارد و یا اینکه عبارت ui color را جستجو نمایید وب‌سایت‌های زیادی برای شما لیست می‌شود که درون خودشان پالت‌های رنگی زیادی را که باهم هارمونی داشته باشند را ای داده‌اند می‌توانید از آن‌ها برای انتخاب بهترین رنگ‌ها استفاده نمایید.

یکی از مواردی که در بهبود رابط کاربری وب‌سایت شما می‌تواند مؤثر باشد این است که طراح ، رابط کاربری شمارا پیاده‌سازی کرده باشد یا گرافیست ! احتمالاً می‌پرسید تفاوت این دو در چیست ؟

طراح کسی است که علاوه بر شناخت و تسلط به ابزارهای طراحی مثل فتوشاپ ، ایلستریتور و … با علم طراحی آشناست ، ابعاد ، اندازه‌ها ، ترکیب رنگ‌ها و فاصله‌ها را به‌خوبی می‌داند اما گرافیست فردی است که به ابزارهای طراحی مثل فتوشاپ و ایلستریتور و …. آشناست و علم طراحی را ندارد ! به همین جهت شرکت‌های طراحی سایت که یکی از اعضای آن گروه طراح باشد بهترین طرح‌های گرافیکی را پیاده خواهند کرد.

جهت مشاوره در طراحی و انتخاب رنگ‌بندی می‌توانید با سورینت به‌عنوان شرکت طراحی سایت مشهد همین‌الان کلیک کنید.

اهمیت سرعت لود در طراحی سایت

در سال اخیر پارامتری تحت عنوان سیگنال کاربری در سئوی سایت مطرح‌شده است به‌این‌ترتیب که هرچه میزان ماندگاری کاربران در وب‌سایت بیشتر باشد آن وب‌سایت می‌تواند در نتایج بالاتری در صفحه نتایج گوگل قرار بگیرند البته تنها همین پارامتر نیست اما می‌توانیم بگوییم یکی از پارامترهای مهم برای رتبه دهی به وب‌سایت می‌باشد.

یکی از عواملی که باعث خروج زودهنگام کاربران از وب‌سایت می‌شود سرعت‌پایین لود وب‌سایت است کاربران اینترنتی به‌شدت بی‌حوصله هستند و می‌خواهند سرعت دسترسی به اطلاعاتشان فوق‌العاده بالا باشد حال در این شرایط اگر لود وب‌سایت شما بیش از 7 ثانیه طول بکشد مطمئن باشید حجم زیادی از کاربران خود را از دست خواهید داد.

در اینجا ابزاری را می‌خواهیم معرفی کنیم تا بتوانید سرعت لود سایت خود را ارزیابی کرده و حتی خطاهای موجود در وب‌سایت را به شما گزارش دهد تا با رفع آن‌ها بتوانید نتایج شگفتی در افزایش سرعت وب‌سایت خود بگیرید.

این ابزار GTmetrix.com است که تصویر آنالیز وب‌سایت خودمان را برای شما گذاشته‌ایم

طراحی سایت حرفه ای

حتماً زمان طراحی سایت خود بخواهید که وب‌سایت شما با این ابزار تست شود و سرعت لود آن بهبود یابد.

اگر سرعت لود سایت خود را بهبود ندهید کاربران قبل از اینکه سایت شما کامل لود شود آن را ترک خواهند کرد در این صورت نرخ خروج شما افزایش خواهد یافت نرخ خروج به این معناست که افراد بدون اینکه روی لینک دیگری از سایت شما کلیک کنند از آن خارج شوند که خود باعث افت سئوی شما خواهد شد.

رعایت اصول سئوی داخلی در طراحی سایت

سئوی داخلی یا onpage seo شامل تمامی اقداماتی است که جهت بهبود رتبه وب‌سایت داخل سایت خودمان انجام می‌دهیم که در این خصوص به چند عامل می‌توانیم اشاره‌کنیم.

یکی از این موارد سرعت لود وب‌سایت است که در بالا به آن پرداختیم

تگ title این تگ در سئوی سایت وزن بسیار بالایی دارد عموماً در بسیاری از وب‌سایت‌هایی که بررسی کرده‌ام بسیاری از مدیران وب‌سایت‌ها عنوان مناسبی برای صفحه خود انتخاب نکرده‌اند سعی کنید عنوان را به‌گونه‌ای انتخاب کنید تا هم کلمه کلیدی موردنظرتان برای آن صفحه را در خود داشته باشد و هم‌ معنا و مفهوم درسی هم داشته باشد.

یک مورد تکنیکی را هم که طی تجربه به دست آورده‌ام این است که تگ title باید به‌گونه‌ای باشد که بتوانید به‌صورت مستقل آن را تعریف کنید ، در بسیاری از وب‌سایت‌هایی که بررسی کرده‌ایم به این‌گونه بوده است که این تگ به‌صورت خودکار همنام با نام مطلب انتخاب و درج می‌شود ! به این خاطر می‌گویم مستقل باشد که گاهی اوقات نیاز به تغییر نام آن مطلب می‌شویم title باید به‌گونه‌ای باشد که هر عبارتی که بخواهیم را بتواند در خود ای دهد البته این موضوع را هم در نظر بگیرید که تعداد کاراکترها در این تگ 66 کاراکتر است.

تگ H1 این تگ نیز اهمیت بالایی را در سئوی سایت به خود اختصاص می‌دهد عموماً در اکثر وب‌سایت‌ها به‌صورت خودکار همان نام صفحه یا مطلبی که در سایت درج می‌کنید در این تگ قرار می‌گیرد که البته روش اصولی هم همین است.

سعی کنید متن این تگ را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که کلمه کلیدی در آن قرار بگیرد.

تگ H2 هم یکی از تگ‌هایی هست که می‌تواند در سئوی سایت شما اهمیت بالایی داشته باشد از این تگ باید در محتوا و متنی که آماده می‌کنید به‌عنوان زیر عنوان استفاده کنید یعنی بخش‌های مختلف متنتان را با این تگ تفکیک کنید.

url ها ی صفحه در وب‌سایت شما یک آدرس اختصاصی دارد این آدرس باید دارای چند ویژگی باشد . 1-باید کوتاه باشد . 2- دارای کلمه کلیدی آن صفحه باشد . 3- مفهوم و قابل‌درک باشد مثلاً از اعداد و تاریخ استفاده نشود – بهتر است در طراحی سایت به‌گونه‌ای این بخش اجرا شود که خودتان بتوانید url صفحات را تنظیم کنید.

تگ ALT گوگل موضوع عکس‌ها را از طریق این تگ شناسایی می‌کند و آن عکس را در نتایج جستجوهای تصویری نمایش می‌دهد در طراحی سایت دقت داشته باشید که به‌گونه‌ای باشد که بتوانید تگ ALT تصاویر را خودتان تغییر دهید.

ریسپانسیو در طراحی سایت

یکی از مواردی که می‌تواند در نتایج گوگل سایت شما تأثیرگذار باشد ریسپانسیو بودن و واکنش گرایی وب‌سایت شماست .با قاطعیت می‌توانیم بگوییم اگر ریسپانسیو سایت شما مشکل داشته باشد در نتایج جستجوی موبایلی نتایج مطلوبی نخواهد گرفت. بخصوص در طراحی سایت پزشکی این موضوع بیشترین نمود را خواهد داشت به این دلیل که در کشورهای عربی جستجوها موبایلی انجام می‌شود و با موبایل وارد وب‌سایت‌ها می‌شود و از آن مهم‌تر این است که وقتی به ایران سفر می‌کنند با قطعیت می‌توانیم بگوییم که با موبایل وارد سایت شما می‌شوند تا آدرس و اطلاعات تماس شمارا برداشت نمایند.

در طراحی سایت پزشکی ظرافت‌های زیادی باید رعایت شود تا بتوانید در حوزه توریست درمانی عملکردی موفق داشته باشید جهت مشاوره می‌توانید با وبوفن به‌عنوان مرجع تخصصی طراحی سایت پزشکی کلیک کنید اطلاعات تماس 05136146960

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!