آپتایم چیست؟ و تاثیر آپتایم بر روی سئوی سایت

تاثیر آپتایم بر سئو

برای انتخاب یک هاست خوب باید به فاکتورهای مهمی توجه کرد، مثل سرعت ، پایداری ، امنیت ، سازگاری و پشتیبانی.یکی دیگر از این موارد آپتایم است.که در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

uptime

آپتایم چیست؟

در واقع آپتایم نشان دهنده زمانی است .که سخت افزار، سیستم IT یا دستگاهها با موفقیت کار می کنند. این عدد به صورت درصد نمایش داده می شود. به عنوان مثال شرکتی ادعا می کند، که دارای میزان دردسترس سرور 99٪ است. یعنی در 99 درصد مواقع کاربران به سرویس خود دسترسی دارند. در واقع آپتایم به زمانی که یک سیستم در حال کار است، اشاره می کند.

تاثیر آپتایم در سئو سایت چقدر است؟

از نظر رتبه‌بندی گوگل حدود 200 فاکتور مهم برای رتبه بندی سایت وجود دارد.که بعضی از موارد به‌صورت مستقیم روی سئو سایت تأثیر می‌گذارند. و بعضی از موارد تأثیر غیرمستقیمی بر روی رتبه‌بندی سایت دارد.میزان دسترسی سایت جز مواردی است که تاثیرمستقیمی روی رتبه‌بندی ندارد. ولی اگر یک سایت ازنظر محتوایی و فنی کامل باشد، ولی زمان در دسترس پایینی داشته باشد عملاً نمی‌تواند توفیق چندانی در جذب مشتری داشته باشد.

آپتایم هاست

تفاوت آپتایم هاست با آپتایم سایت

موضوعی که ازنظر سئو سایت و رتبه‌بندی گوگل اهمیت دارد میزان دسترسی سایت است. یعنی  مدت‌زمانی که سایت شما در دسترس است.گاهی اوقات ممکن است . هاست در دسترس باشد،ولی این سایت شما باشد که از دسترس خارج‌شده باشد. پس باید به این نکته توجه کرد که احتمام کافی را برای در دسترس بودن همیشگی سایت در نظر بگیریم.چون آنچه ازنظر گوگل مهم است،آپتایم سایت است.

 

چگونه آپتایم بالایی داشته باشیم؟

برای داشتن میزان دسترسی بالای هاست باید هاستی که خریداری می‌کنیم.از شرکت‌های معتبر و دارای میزان دسترسی بالا باشند.حداقل میزان دسترسی هاست99.9 است .به این معنی که در طول یک ماه سایت 45 دقیقه در دسترس نیست! در کنارهاست خوب می‌بایست مدیریت خوبی نیز روی سایت خود داشته باشید. تا بالاترین مقداردسترسی را برای سایت خودتان تأمین کنید. تأمین امنیت و توجه به مسائل فنی در این موضوع نقش ویژه‌ای دارد ،که بهتر است حتماً آن‌ها را در نظر داشته باشید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!