تأثیر سرعت سایت برای SEO

تاثیر سرعت سایت بر سئو

تأثیر سرعت سایت برای SEO

سرعت پایین بارگذاری صفحات سایت نه‌تنها تأثیر منفی بر تجربه کاربر دارد ، بلکه همچنین باعث می‌شود تا سایت شما توسط صفحه جستجوی نتایج گوگل نیز جریمه شود .

برای سه سال گذشته ، گوگل از سرعت سایت به ‌عنوان یک عامل تأثیرگذار در رتبه‌بندی سایت یاد می‌کند ،با این‌حال گفته می‌شود که این عامل تأثیری کمتر از 1% بر درخواست‌ها دارد و سایت‌ها باید همچنان کیفیت سایت را مدنظر قرار دهند.

تمرکز گوگل بر سرعت سایت ، پس از انجام آزمایش کاربردپذیری آن در سال 2009 ، مطرح شد .

چه عواملی باعث کاهش سرعت سایت می‌شود ؟

تعدادی از بدترین عوامل تأثیرگذار بر سرعت سایت را معرفی می‌کنیم:

1-کد نویسی :

کدهای جاوا اسکریپت در سایت می‌توانند باعث سرعت بارگذاری پایین سایت شوند اما این‌طور نیست که بگوییم این کدها اصلاً نیازی نیستند ولی باید نسبت به نیاز به حداقل خود برسند.

2-تگ‌های تحلیلی :

تجزیه ‌و تحلیل بازدیدهای سایت بسیار ارزشمند است اما تگ‌های تحلیلی مبتنی بر جاوا اسکریپت ، می‌تواند عامل تأثیرگذار منفی برای مدت‌زمان بارگذاری صفحات شود . مثال بارز می‌تواند استفاده از تگ گوگل آنالایتیک باشد اما بااین‌حال توصیه می‌شود به خاطر این‌که بتوانید سایت و آمار بازدیدها را به‌درستی رصد کنید از این ابزار استفاده شود اما با توجه به این‌که سایت‌های دیگری هم وجود دارند که این تحلیل‌ها را به روش‌ها و شکل‌های مختلفی ارائه می‌دهند توصیه می‌شود فقط از یک ابزار استفاده نمایید.

3-محتوا با HTML زیاد :

این مورد باعث افزایش حجم اطلاعاتی می‌شود که باید به کاربران انتقال داده شود و همچنین تأثیر قابل‌توجهی بر عملکرد جاوا اسکریپت خواهد داشت .

4-Gzip را فراموش کنید .

اگر سِرور شما در استفاده از فشردگی Gzip برای HTML, CSS  و جاوا اسکریپت پیکربندی نشده باشد باعث ارسال اطلاعات فوق‌العاده زیاد به کاربر شده و باعث کندی سرعت بارگذاری می‌شود.

5-تصاویر بهینه‌سازی نشده .

در یک صفحه پر از تصاویر ، کاهش جزئی 5 تا 10% در اندازه فایل برای هر تصویر ، می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی داشته باشد . بهترین روش استفاده از فتوشاپ است تا بتوانید حجم تصاویر را کم کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!