بهبود سئو سایت از طریق وردپرس

بهبود سئو با وردپرس

تأثیر وردپرس در سئو سایت

محتوا و ساختار یک سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا بیش از 50 درصد سئو سایت به سئو داخلی بستگی دارد.

و این خود از جایگاه بسیار مهم مدیریت محتوا در سئو را نشان می‌دهد. پس انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا که تمامی نیازهای سئوکاران و وبمستران را پوشش بدهد بسیار مهم است. وردپرس با توجه به قابلیت‌های ذکرشده می‌تواند بهترین انتخاب برای این امر باشد.

تاثیر وردپرس بر سئو

تشریح ساختار وردپرس

در وردپرس برای مدیریت سئو سایت از افزونه Yoast SEO استفاده می‌شود. که تمامی قابلیت‌های موردنظر متخصصین سئو رابه طور کامل در برمی‌گیرد. همین خصوصیت باعث محبوبیت ورد پرس در بین متخصصین سئو و وبمستران شده است.

قابلیت‌های یکتای ورد پرس مثل Noindex, Nofollow, Canonical که برای مدیریت محتوای سایت در وردپرس استفاده می‌شود. یک محیط یکپارچه و منظمی را برای مدیران سایت در اختیار قرار می‌دهد. که برای ایجاد یک محتوای یکپارچه و عالی بی‌نظیر است. این قابلیت‌های یکتا در دیگر cms های مشابه به‌خوبی وردپرس قابل پیاده‌سازی نیست.

ویژگی‌های شاخص وردپرس برای سئو سایت

  • ساختار بسیار ایده آل ازلحاظ فنی و آسانی کار با آن
  • وجود قالب‌های بسیار حرفه‌ای، زیبا و سازگار با سئو برای ورد پرس
  • وجود افزونه‌های بسیار کاربردی به‌منظور بهینه‌سازی نظیر Yoast SEO
  • امکان مدیریت با جزئیات بر روی تک‌تک صفحات سایت
  • وجود امکانات تکمیلی به‌منظور بهبود وضعیت و ساختار سایت

تشریح ساختار وردپرس برای دسترسی به سئو

ساختار منظم و ایده آل وردپرس برای مدیریت محتوا ازنظر سئو یک نقطه مثبت است. زیرا از همان مراحل ابتدایی طراحی یک سایت تا مراحل پیشرفته طراحی، سو سایت به‌صورت قدم‌به‌قدم قابل‌دسترسی و پیاده‌سازی  است. تشریح ساختار ورد پرس برای دسترسی به سایت:

  • امکان بستن دسترسی خزنده‌های گوگل به سایت
  • مدیریت کامل URL ها برای دسته‌ها، برچسب‌ها، مطالب و برگه‌ها
  • امکان ریدایرکت صفحات پس از تغییر آدرس آن‌ها
  • مدیریت کامل صفحات به لحاظ ساختاری و ترکیب به کمک افزونه Yoast SEO
  • امکان بهبود در عالی‌ترین سطح ممکن برای سایت و صفحات

طراحی قالب وردپرس

وجود قالب و افزونه‌های متعدد برای وردپرس

ویژگی رایگان و openSource بودن وردپرس باعث ایجاد هزاران افزونه و قالب کاربردی خوب برای وردپرس شده است. این موضوع باعث شناسایی و پوشش سریع عیوب وردپرس شده، و زمینه طراحی یک سایت کامل و تمام‌عیار را فراهم می‌کند.

امکان مدیریت تک‌تک صفحات وردپرس

یکی از بهترین امکانات در وردپرس امکان مدیریت اجزای هر صفحه به‌صورت انحصاری است. متأسفانه این موضوع در سایر سیستم‌های مدیریت محتوا حتی در صورت وجود نیز به‌اندازه وردپرس کامل و دقیق نیست.

 

نتیجه‌گیری و جمع‌بندی

وردپرس بهترین انتخاب برای سایت‌هایی است که هدف اصلی آن‌ها تولید محتوا است. وردپرس با در اختیار قرار دادن امکانات فراوان برای مدیریت سایت و محتوا تقریباً تمام نیازهای مدیران و وبمستران را برطرف می‌کند به‌جز در موارد بسیار اندک. وردپرس علاوه بر امکانات یکپارچه مدیریت محتوا، امکانات لازم برای  مدیریت سئو سایت را برای شما فراهم می‌کند.

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!