استفاده اصولی از برچسب ها در وردپرس

استفاده اصولی از برچسب ها

یکی از مهم‌ترین ابزارهای وردپرس برچسب‌ها هستند.که استفاده درست از آن‌ها می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در سئو سایت داشته باشد. شما در این مقاله می‌توانید استفاده اصولی از برچسب‌ها وتاثیر آن در سئوسایت را فرابگیرید.

برچسب گذاری صفحات

برچسب‌ها در وردپرس چه کاربردی دارند؟

موارد زیر از کاربردهای برچسب‌ها در وردپرس است.

  • ایجاد پیوند هوشمندانه بین مطالب سایت
  • مهیا نمودن دسترسی کاربر به مشاهده مطالب مرتبط
  • معرفی کردن کلمات با اکتیویتی بالا در سایت به موتورهای جستجوگر
  • آسان کردن کار برای قالب‌های وردپرس برای فراخوانی محتوا در بخش‌های مختلف سایت

 

اشتباهات متداول در به‌کارگیری برچسب‌های وردپرس

برچسب‌ها تأثیر بسیار زیادی در رفع مشکلات مربوط به ساختار سئوسایت دارند.یکی از مهم‌ترین نکات در برچسب‌گذاری صفحات توجه به این نکته است که برای یک برچسب خاص فقط یک صفحه از سایت وجود داشته باشد.به‌طور مثال برای واژه (نصب وردپرس)در سایت تنها یک صفحه اختصاصی وجود داشته باشدودر هنگام جستجوی کاربر در گوگل تنها این صفحه از سایت در فهرست گوگل قرار بگیرد.اگر در سایت مقالاتی با مضمون‌های مشابه وجود داشته باشد حق انتخاب برچسب‌های مشابه را ندایم و برای برچسب‌گذاری این صفحات می‌توان از عبارات مشابه یا نزدیک به آن استفاده کرد.یکی دیگر از اشتباهات برچسب‌گذاری صفحات استفاده از عین کلمه کلیدی صفحه در برچسب‌ها است.

به‌کارگیری درست برچسب‌ها

در زیر به چند نمونه عنوان برای پست‌ها و به‌کارگیری درست برچسب‌ها برای آن‌ها اشاره‌شده است:

عنوان: 50 روش برای SEO که باعث رشد و تحرک میشود  / کلمات کلیدی: seo و … / برچسب‌های پیشنهادی: بهبودseo-…

عنوان: بهبود سئو سایت از طریق وردپرس / کلمات کلیدی: بهبودseo و … / برچسب‌های پیشنهادی: وردپرس -بهبودseo…

همچنین پیشنهاد می‌شود از کلمات جامع و کوتاه برای برچسب‌ها بهره بگیرید.

لینک بین صفحات

ایجاد پیوند هوشمندانه بین مطالب سایت

یکی از کاربردهای مهم برچسب‌ها علاوه بر تأثیر در سئوسایت ایجاد پیوند بین صفحات مرتبط سایت است. این ایجاد پیوند بین صفحات باعث می‌شود کاربر به صفحات مرتبط سایت هدایت و علاوه بر ماندگاری بیشتر کاربران در سایت در سئوسایت و افزایش محبوبیت، برندینگ سایت تأثیرگذار است.

 

دسترسی آسان کاربر به مشاهده مطالب مرتبط

یکی دیگر از تأثیرات برچسب‌گذاری مناسب در سایت بحث تجربه کاربری است. یکی از مواردی که باعث ایجاد یک تجربه کاربری خوب در سایت می‌شود، هدایت کاربر بین صفحات مرتبط و رفع نیازهای آن است. عامل تجربه کاربری خوب تأثیر مثبتی در سئوسایت خواهد داشت.

مشخص کردن موضوعات با اکتیویتی بالا

در هنگام پیاده‌سازی ساختار برچسب‌ها باید به این نکته توجه کرد که کاربرد اصلی برچسب‌ها پیوند صفحات مرتبط با اکتیویتی بالا است. یعنی صفحات پرتکرار درسایت. به‌طور مثال اگر موضوع اصلی سایت آموزش سئو است. باید از طریق برچسب‌ها بین صفحات مرتبط با بحث سئوارتباط برقرار کرد. ارتباط برقرار کردن بین صفحات پرتکرار سایت  مثل اخبار مرتبط که دارای اکتیویتی بالایی هستند و همه‌روزه تکرار می‌شوند بسیار مهم است. زیرا بحث اکتیویتی سایت تأثیر بسیار زیادی در بحث سئو و محبوبیت یک سایت دارد.

پلاگین وردپرس

آسان کردن کار برای قالب‌های وردپرس

برچسب‌گذاری محتوا مرتبط  در سایت این امکان را برای قالب‌های طراحی‌شده توسط وردپرس می‌دهد که از طریق امکاناتی مثل مطالب مرتبط یا مطالب پرتکرار، در مکانهای طراحی‌شده توسط قالب به نمایش گذاشته و از تکرار مطالب و دوباره‌کاری جلوگیری کرد.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری موضوع

در انتها به مجموعه مواردی که پیشنهاد می‌کنیم به آن‌ها توجه داشته باشید اشاره می‌کنیم:

  1. به‌هیچ‌عنوان کلمه یا کلمات کلیدی هدف یک مطلب را به‌صورت برچسب در آن مطلب اضافه نکنید.
  2. از کلماتی برای برچسب‌ها استفاده نمایید که فعالیت بالایی به جهت تولید محتوا برای آن صورت می‌گیرد.
  3. از کلمات کوتاه و کاربردی برای برچسب‌ها که موجب تأمین ارتباط هوشمندانه بین مطالب سایت می‌شود استفاده نمایید.

در انتها با توجه به اهمیت موضوع و تأثیر مستقیم آن بر ساختار و سئوی سایت، چنانچه سؤال، ابهام و یا نظری دارید آن را در بخش نظرات مطرح نمایید تا به آن پاسخ داده شود. اگر نکته نظری نیز در جهت بهبود بحث دارید حتماً آن را مطرح نمایید تا کیفیت مطلب بالاتر رود.

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!