آموزش جامع گوگل وب مستر – معرفی بخش Search Appearance

آموزش جامع گوگل وب مستر – معرفی بخش Search Appearance

پس از ثبت سایت در گوگل وب مستر نیاز است تا چند روزی صبر کنید تا گوگل شروع به ایندکس سایت شما نماید و تحلیل های اولیه در پنل گوگل وب مستر شما نمایان شود . حال کافی است وارد Search Console شوید و بر روی سایت خود کلیک کنید . در ادامه شما با صفحه ای مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد .

داشبورد گوگل وب مستر
داشبورد گوگل وب مستر

این صفحه Dashboard است و اطلاعات کلی در خصوص صفحات ایندکس شده ، خطاها و میزان جستجو های انجام شده به شما ارائه می کند . برای مشاهده جزئیات بیشتر می بایست از منوی سمت چپ بخش های مورد نظر خود را انتخاب نمایید . در این مقاله به معرفی بخش Search Appearance خواهیم پرداخت .

Structured Data :

صفحه Structured Data در گوگل وب مستر به شما اطلاعاتی راجع به دستور العمل های ساختار یافته که گوگل قادر به کشف آن در سایت است ارائه می کند . همچنین پیام های خطا در صفحه نشانه گذاری که مانع از نمایش Rich Snippet سایت شما می شود نمایش می دهد .
برای اضافه کردن کد های نشانه گذاری به سایت خود می توانید از فرمت های Schema.org استفاده کنید . استفاده از Schema در سایت باعث می شود تا موتور های جستجو در سایت شما براحتی خیزش کنند و اطلاعات بیشتری در خصوص محتوای سایت شما بدست آورند . این روش از نشانه گذاری، اطلاعات سایت را برای موتورهای جستجو خیلی ساده تر و موثر تر کرده و موتور های جستجو قادر خواهند بود نتایج مورد دلخواه کاربر را به وی نمایش دهند . در صورتی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید در این خصوص افزونه های مفیدی وجود دارند که می توانید از مخزن وردپرس دانلود نمایید .

Data Highlighter :

Data Highlighter ابزاری است که الگوی داده ها و اطلاعات سایت شما را به گوگل می فهماند . با استفاده از این ابزار می توانید داده های سایت خود را تگ کنید . گوگل با استفاده از این اطلاعات سایت شما را جذاب تر و به شیوه ای نو در نتایج نمایش می دهد .
به عنوان مثال در صورتی که سایت شما اخبار حوادث را شامل می شود و هر حادثه ای دارای اطلاعات اولیه مهم نظیر نام ، منطقه جغرافیایی ، تاریخ و . . . می باشد می توانید با استفاده از Data Highlighter این اطلاعات را تگ کنید . این اطلاعات در قالب rich Snippet در نتایج جستجوی صفحات سایت شما پدیدار خواهند شد .

HTML Improvements :

صفحه HTML Improvements مشکلاتی که گوگل در هنگام ایندکس سایت شما کشف می کند نمایش می دهد . این مشکلات اخلالی در دسترسی ربات های گوگل به سایت شما ایجاد نمی کند ولی رفع آنها سبب افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت شما خواهد شد . در این صفحه مشکلاتی از قبیل عناوین تکراری ، توضیحات تکراری ، صفحات مشابه ، محتوای غیر قابل بررسی و . . .گزارش می شوند .

صفحه HTML Improvements

AMP یا Accelerated Mobile Pages :

AMP یا Accelerated Mobile Pages ابزار جدید گوگل است که هدف آن بهبود عملکرد صفحات وب حاوی متن, تصویر، فیلم، انیمیشن و…. در موبایل می باشد. هدف از این فناوری گوگل ارائه راهکاری سریع و بهینه برای کاربران می باشد تا به راحتی بتوانند, محتوای صفحات وب, خصوصا سایت هایی که دارای متن زیادی می باشند ( مانند سایت های خبری ) را به راحتی مشاهده کنند.

کد های AMP سرعت لود بسیار بالایی دارند و باعث بار گذاری سریع صفحات وب می شوند و خواندن صفحات وب را برای کاربران تسهیل می بخشند. شما به عنوان یک برنامه نویس فقط تگ های خاصی از HTML را می توانید استفاده کنید و مجاز به استفاده از همه تگ ها نیستید. همچنین شما فقط می توانید کد های ساده CSS و آن هایی که دارای کاربرد بسیار هستند را استفاده کنید. استفاده از کد های جاوا اسکریپ نیز در همه جا مجاز نمی باشد. در واقع AMP استایل خاصی را برای کد های شما در نظر می گیرند و کد های CSS شما را نادیده می گیرد و آن کد هایی که حجم صفحات شما را افزایش می دهد را به عنوان عامل غیر مجاز در نظر می گیرد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آماده ای توی دنیای وب قدرتمند عمل کنی !؟

اگه برای محقق کردن اهداف تجاریت مصمم هستی ! اگه می خوای به سرعت در فضای وب پیشرفت کنی  ! می تونی از خدمات 360 درجه سورینت کمک بگیری !!